Sözcü Plus Giriş

Tekirdağ’da korkunç olay: Vahşice öldürüp, gömdü

Tekirdağ'da Afganistan uyruklu bir kişi cinsel istismara uğradığı şahıslardan birini öldürerek gömdü. Cesedi lastik tekerlekle kapatan şahıs olaydan yaklaşık bir ay sonra jandarmaya teslim oldu.

07:41 -
Tekirdağ’da korkunç olay: Vahşice öldürüp, gömdü

Çerkezköy'ün Kızılpınar Mahallesi'nde bir çiftlikte çalışan Afganistan uyruklu soyadı henüz öğrenilemeyen Norulla'dan, 29 Aralık'tan itibaren haber alınamadı.

Çiftlik yetkililerinin İlçe Jandarma Komutanlığı'na kayıp ihbarında bulunmasının ardından jandarma ekipleri geniş kapsamlı çalışma başlattı.

Kayıp kişinin izine rastlanılmayınca, jandarma çiftlik çalışanlarının ifadesine başvurdu.

Çiftlikte çalışan Afganistan uyruklu H.K., şüpheli ifadeler verince çapraz sorguya alındı.

H.K., kayıp Norulla'yı kendisinin bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

FOTO: İHA

“BEN KARŞI ÇIKINCA KAVGA ÇIKTI”

Şüpheli H.K., Afganistan'dan yasadışı yollarla birlikte geldikleri Norulla ve H.N. ile çiftlikte çalışmaya başladıklarını anlattı.

H.K., çiftlikte Norulla ile H.N.'nin kendisine bir gece alkol içirip, uyuttuktan sonra cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Daha sonra Norulla'nın yine kendisine cinsel istismarda bulunmak istediğini söyleyen H.K., “Ben karşı çıkanca aramızda kavga çıktı. Kavga sırasında onu öldürdüm ve cesedini götürüp araziye gömdüm” dediği öğrenildi.

YERİNİN BELLİ OLMASI İÇİN LASTİK KOYDU

H.K.'nin ifadesi üzerine jandarma ekipleri, Kızılpınar Mahallesi'nin Yanıklık mevkiindeki arazide yaptığı aramada öldürülen Norulla'nın toprağa gömülü halde cesedini buldu.

H.K.'nin öldürdüğü Norulla'nın gömdüğü yerin belli olması için de üzerini araç lastiği ile kapattığı görüldü.

GÖZALTINA ALINDI

Öldürülen Norulla'nın cesedi otopsi yapılmak üzere Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma ekipleri cinayeti itiraf eden H.K. ile ona cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği H.N.'yi gözaltına aldı.

Şüphelinin cinayette kullandığı bıçak ve olay günü üzerinde bulunan kıyafetlerde muhafaza altına alınmasının ardından olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

Son güncelleme: 08:03 13.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more