Tekme tokat baz istasyonu kavgası

İstanbul Esenyurt’ta bir binanın üzerine baz istasyonu kurdurmak isteyen bina sahibi ile mahalleli arasında kavga çıktı. Sopalarında kullanıldığı kavga güvenlik kamerasına da yansırken taraflar birbirinden şikayetçi oldu.

Esenyurt'ta sokak arasında bulunan bir binanın üzerine baz istasyonu kurmak istenmesi üzerine çevre sakinleri duruma karşı çıktı. Şirket personelini gören çevre sakinleri sokağa inerek engel olmaya çalıştı.

Tarafların ‘baz istasyonu diktirmem’ tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Bina sahibi ve baz istasyonunu dikmek isteyen işçilerle mahalleli tekme, tokat ve sopalarla birbirine girdi. Kavga polisin gelmesiyle son bulurken, iki tarafından da birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

Foto: İHA / Esenyurt’ta bir binanın çatısına kurulmak istenen baz istasyonu mahallede kavgaya neden oldu.

“BİNA SAHİBİ ‘SİZ KİMSİNİZ’ DEYİP SALDIRDI”

Mahalleli olarak baz istasyonunu istemediklerini söyleyen Meryem Kul yaşananları şöyle anlattı:

* Sabah kahvaltı hazırlıyordum. Eşimde kalktı, GSM şirketinden gelen arabaları gördü ve bakacağını söyledi. Ben ona ‘gitme’ dedim. Bir arkadaşını da alıp gitti. Sonra balkondan bir baktım bina sahibi ile tartışmaya başlamışlar.

* Hemen indim aşağıya zaten orada baya kalabalıklardı. Bağırmaya başladılar hemen ardından da saldırdılar. Baz istasyonu koyacaklar ama istemiyoruz burada imzada topladık o zaman koyulmamıştı.

* Bugün de istemediğimizi söyledik. Bina sahibi de adam toplamış. ‘Ben bunu koyacağım sizi doğrarım, biçerim siz kimsiniz?’ deyip saldırdılar. Eşimin kafasına vurdular. Beni de yerlerde sürüklediler. Başım açıldı.

* Darp raporu alıp davacı olacağım. Mahallenin izni olmadan yapılıyor. Buna izin veren bina sahibi çok para alıyormuş ve ikincisi yapılacak şu an bunun etkisi daha ağırmış.

KAVGA KAMERELARA YANSIDI

Yaşanan kavga anı ise apartmanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, tarafların sopa, tekme ve tokatlarla birbirini darp etmesi yer aldı. Görüntülerin devamında ise kavgayı ayırmaya giren bir kadının da darp edildi anlar yer aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...