Halkbak, Vakıfbank Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru ve başvuru sorgulama sayfası… Kimler temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir?

Corona virüsü ile mücadele kapsamında yürürlüğe alınan ekonomik paketlerden biri de Temel İhtiyaç Destek Kredisi olmuştu. Geliri 5 bin TL’nin altında olan kimselere, 10 bin TL’ye kadar ilk 6 ay geri ödemesiz, 36 ay vadeli temel ihtiyaç kredisi verileceği açıklanmıştı. Üç kamu bankası VakıfBank, HalkBank ve Ziraat Bankası temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları 1 Nisan itibariyle başlamıştı. Peki temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları açıklandı mı? Temel ihtiyaç kredisine kimler başvuru yapabilir? Temel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılır? Temel ihtiyaç kredisi sonuçları belli oldu mu? İşte temel ihtiyaç kredisi ile ilgili tüm bilinmesi gerekenler…

Halkbak, Vakıfbank Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru ve başvuru sorgulama sayfası… Kimler temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir?

Temel ihtiyaç kredisi internette en çok aratılan konuların başında geliyor. Corona virüsü sebebiyle zor günler geçiren, dükkanlarını açamayan ve işlerine gidemeyen milyonlarca vatandaş, hükümetin kira, fatura ve gıda alımları için yürürlüğe soktuğu Temel İhtiyaç Kredisi'nden yararlanmak istiyor. Peki VakıfBank, Halkbak ve Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılıyor? Temel ihtiyaç destek kredisi hakkındaki her şey haberimizde…

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank’ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan’dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL'lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

Foto: Shutterstock

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN BAŞVURU VE TAKİP SAYFALARI

İhtiyaç sahipleri aşağıdaki linkler aracılığıyla başvuru sayfalarına ulaşabilir…

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

ZİRAATBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Foto: DepoPhotos

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Krediye başvuru yapan ve olumlu sonuçlandığına dair SMS yoluyla bilgilendirilen vatandaşlar, bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredileri aktif hale getirebilecek. Kredisi onaylanan kişilerin, krediyi aktif hale getirmesi için şu yolları uygulaması gerekir;

Uygulamalardaki ‘İhtiyaç Kredisi’ sekmesine tıklayarak, ‘Temel destek ihtiyaç kredisini seçin. Sonrasında ise talep ettiğininiz miktarı ve vade sayısını seçmeniz gerekiyor. Devam sekmesine basarak işlemi sonuçlandırın.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

1000 TL sosyal yardım parası kimler alabilir? İlginizi Çekebilir 1000 TL sosyal yardım parası kimler alabilir?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Berat Albayrak Corona Halkbank ihtiyaç kredisi Maliye Bakanı nasıl yapılır sigorta Vakıfbank Ziraat Bankası
Loading...