Karamollaoğlu: ‘Yanlış’ diyeni hain ilan ediyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP iktidarını eleştiren Karamollaoğlu "Demokratik olarak kendi mezarınızı kendiniz kazıyorsunuz. Size yanlış yapıyorsunuz diyen herkesi hain ilan ediyorsunuz" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezi’nde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

* 15 Temmuz darbe girişimi karşısında göğsünü siper ederek darbeyi engelleyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz. Hain girişimlerle bir daha karşılaşmayacağımız bir Türkiye temennisi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.

FETÖ DAMGASIYLA DEVLETTEN UZAKLAŞTIRIYORLAR

* Liyakata önem verilmediği için 15 Temmuz darbe girişimi meydana geldi. 15 Temmuz bir felaket sinyali verdi, çok şükür milletimiz ayağa kalktı buna dur dedi. 15 Temmuz bitti mi? Hayır. Geriye kalanları temizlemeye çabalıyorlar.

* FETÖ’cüleri temizliyoruz adı altında rakiplerini elemine ediyorlar. FETÖ’yle alakası olmayan kişileri FETÖ’cü damgasıyla devletten uzaklaştırıyorlar. Eğer gazeteciyse, muhalif bir yerde duruyorsa onları işlerinden edip hapse atıyorlar.

ABD’Yİ KENDİNİZE KILAVUZ SEÇERSENİZ…

* Devlet denetçileri ne oldu? Hepsi kayboldu. Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz demokratik olarak kendi mezarınızı kendiniz kazıyorsunuz. Yaptığınız yanlışların görülmesini istemediğiniz için tedbir alamıyorsunuz. Size yanlış yapıyorsunuz diyen herkesi hain ilan ediyorsunuz.

* 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Amerika’nın olduğunu herkes biliyor. Hükümet hâlâ ‘Amerika stratejik müttefikimiz diyor. ABD’yi kendinize kılavuz olarak seçerseniz belalardan kurtulamazsınız.

AYASOFYA’DA ERBAKAN’IN EMEĞİ BÜYÜK

* Bugün Ayasofya tekrar ibadete açıldıysa bunda şüphesiz en büyük pay merhum Erbakan Hocamıza ve bu konuda gayret gösteren Milli Görüş hareketi mensuplarına aittir.

Bu vesile ile Ayasofya konusunda emek sarf eden herkesi bir kere daha tebrik ediyorum. Fatih, Ayasofya'yı vakfetmiştir. Arkasından gelenlerin, bu Vakfiye’ye riayet etmesi gerekir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...