Sözcü Plus Giriş

‘Kapan-3’ operasyonunda terör örgütüne ağır darbe!

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan 'Kapan-3' operasyonunda örgüte ait silah, el bombaları ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçundan 4 kişi gözaltına alındı.

Güncellenme: 19:16, 23/01/2020
‘Kapan-3’ operasyonunda terör örgütüne ağır darbe!

Hakkari’de jandarma komando, jandarma özel harekat timlerinin yanı sıra polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularından oluşan toplam 825 kişilik personelle 13 Ocak’ta ‘Kapan-3’ operasyonu başlatıldı.

Başlatılan operasyon kapsamında Şemdinli ilçesi Günyazı köyü civarında PKK/KCK bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçundan 4 şüpheli gözaltına alındı.

DHA

Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri kırsal alanlarında da terör örgütünün kullandığı 6 sığınak tespit edildi.

Sığınaklarda yapılan aramalarda ise 1 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 EYP düzeneği, 2 el bombası ve çok miktarda demir bilye, 1000 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 167 BKC makinalı tüfek fişeği ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Bölgede operasyon devam ediyor. (DHA)

İlginizi ÇekebilirPKK'lılar tanık, TSK sanık... FETÖ tanık, SÖZCÜ sanık... Her ikisi de aynı şey...PKK'lılar tanık, TSK sanık... FETÖ tanık, SÖZCÜ sanık... Her ikisi de aynı şey...