Sözcü Plus Giriş

TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? TOKİ sosyal konutları kura sonuç tarihi açıklandı mı?

TOKİ sosyal konut projesine bir milyonu aşkın kişi başvurdu. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan TOKİ sosyal konut başvurularının ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki, 2020 TOKİ kura sonuçları ne zaman belli olacak?

08:24 -
TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? TOKİ sosyal konutları kura sonuç tarihi açıklandı mı?

TOKİ tarafından gerçekleştirilen “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında vatandaşlar kira öder gibi 240 ay sabit taksitle ev sahibi olabilecek. Uygun ödeme koşulları ve fiyata ev sahibi olmak isteyenler TOKİ sosyal konutlarına başvurularını tamamladı.

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLİR?

Kurum tarafından yapılan açıklamada kura çekiliş yerinin ve programının daha sonra açıklanacağı duyuruldu. Tahminlere göre kuraların şubat ayında çekilmesi bekleniyor.

KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Son güncelleme: 08:55 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more