Tolga Polat kimdir? Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat nereli?

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, 1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. Geçmişte de Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı görevi yürüten Tolga Polat Hatay Vali Yardımcılığının yanı sıra Afrin'den de sorumlu idi. Peki Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kimdir ve nereli?

Tolga Polat kimdir? Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat nereli?

Hatay Vali Yardımcısı ve Afrin’den sorumlu olan Tolga Polat,Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlığı görevini de gerçekleştirdi. Peki Tolga Polat kimdir? İşte hakkında bilinenler…

TOLGA POLAT KİMDİR?

Vali Yardımcısı Tolga Polat; 1975 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında Ankara Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yaptı.

1998 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak, Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü.

2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Vali Yardımcısı Tolga POLAT evli ve 3 çocuk babasıdır.