Sözcü Plus Giriş

Tunç Soyer’den İzmir’deki o manzara sonrası uyarı!

İzmir Kordon’da vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan sosyal mesafe çemberlerinin dışında oturması tepki çekti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise, vatandaşları çemberin içinde kalması konusunda uyardı. Soyer, "Sevgili gençler, “Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın” derken yanlış anlaşıldık sanırım. Dışına değil içine oturun diye çizdik çemberi" ifadelerini kullandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:45, 07/06/2020
Tunç Soyer’den İzmir’deki o manzara sonrası uyarı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal mesafenin korunması için Kordon sahilindeki çimenlere 2,5 metrelik aralıklarla 4 metre çapında çemberler çizmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın” sözleri ile bu uygulamayı duyurmuştu.

Ancak dün akşam saatlerinde vatandaşların sosyal mesafeyi hiçe sayarak, çizilen çemberlerin içinde değil, dışında oturması tepki çekti

Sosyal medya hesabından vatandaşların sosyal mesafeyi ihmal ettikleri o anların fotoğrafını paylaşan Soyer, “Sevgili gençler, “Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın” derken yanlış anlaşıldık sanırım. Dışına değil içine oturun diye çizdik çemberi. Fiziki mesafeyi korumak için çemberin içine alalım sizi. Lütfen” açıklamasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirCorona şenliği... Akılalmaz görüntüye Bakan Koca'dan uyarıCorona şenliği... Akılalmaz görüntüye Bakan Koca'dan uyarıİlginizi ÇekebilirFahrettin Koca'dan kritik uyarı: Virüs taşıyabileceği için risklidir!Fahrettin Koca'dan kritik uyarı: Virüs taşıyabileceği için risklidir!
Yayınlanma Tarihi:21:08,