Türkiye, en çok vaka sayısına sahip 8. ülke oldu

Dün Bilim Kurulu toplantısının ardından corona salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplam vaka sayısının artık corona tablosunda yer alacağını açıklamıştı. Bugün açıklanan tabloda Türkiye'de toplam vaka sayısının 1 milyon 748 bin 567 olduğu belirtildi. Toplam vaka sayısının açıklanmasıyla Türkiye, dünya genelinde en çok vaka sayısına sahip 8. ülke oldu.

Türkiye, en çok vaka sayısına sahip 8. ülke oldu

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Türkiye’deki corona virüsü salgınına ilişkin son durumu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pozitif vaka sayısının 1,5 milyonu aştığını belirterek “Günlük vaka sayısında 5 kattan fazla, vefat sayısında yüzde 55’den fazla artış görüyoruz. Ülke genelinde yatan hasta sayılarımız artmakla birlikte, bazı illerimizde bu daha belirgin” ifadesini kullanmıştı.

Gazetecilerin salgına ilişkin sorularını da yanıtlayan Koca, “Yarından itibaren de geçmişe dönük 29 Temmuz’dan itibaren tabloda bugüne kadar olan vaka sayılarının da toplu bir şekilde tabloda vermiş olacağız” demişti.

Sağlık Bakanlığı ise bugün, son 24 saat içinde 30 bin 424 yeni vakanın tespit edildiğini açıklayarak toplam vaka sayısının 1 milyon 748 bin 567 olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’nın toplam vaka sayısını açıklamasının ardından Türkiye, dünya genelinde en fazla vaka sayısına sahip 8. ülke oldu. Daha önce bildirilen hasta sayısı nedeniyle Türkiye, 20. sıralarda yer alıyordu.

Worldometers’in verilerine göre, dünya üzerinde en çok vaka sayısına sahip ülke ABD. ABD’de toplam 15 milyon 931 bin 45 vaka bulunuyor. Coronadan kaynaklı can kaybı ise 298 bin 433.

ABD’yi ise Hindistan takip ediyor. Hindistan’da son 24 saat içinde 33 bin 2466 yeni vakanın tespit edilmesi sonucu toplam vaka sayısı 9 milyon 795 bin 572’ye yükseldi. Ölenlerin sayısı ise 477 artarak 142 bin 212 oldu.

Dünya genelinde en çok vaka sayısına sahip üçüncü ülke olan Brezilya’da ise 6 milyon 735 bin 373 vaka bulunuyor. Brezilya’yı takip eden Rusya’da ise 2 milyon 569 bin 126 corona virüsü vakası var.

Beşinci sırada yer alan Fransa’dan 2 milyon 337 bin 966 vaka bildirilirken, altıncı sıradaki Birleşik Krallık’ta 1 milyon 787 bin 783, yedinci sıradaki İtalya’da ise 1 milyon 787 bin 147 vaka bulunuyor. İtalya’nın ardından en çok vaka sayısına sahip ülke ise Türkiye.

Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 10 Aralık tablosu İlginizi Çekebilir Güncel corona virüsü verileri açıklandı! İşte 10 Aralık tablosu Aşı yapmak zorunlu mu? Yasağın kapsamı genişleyecek mi? Bakan Koca açıkladı İlginizi Çekebilir Aşı yapmak zorunlu mu? Yasağın kapsamı genişleyecek mi? Bakan Koca açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Bilim Brezilya Corona Dünya Fransa Hindistan İtalya Perşembe Rusya Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...