Türkiye kar altında! Yollar kapandı, kar kalınlığı artıyor…

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava dalgası özellikle iç ve yüksek kesimlerde kar yağışına sebep oluyor. Beyaz örtüye bürünen şehirlerin bazılarında yollar kapandı ve okullar tatil edildi. İşte yurttan kar manzaraları...

Türkiye kar altında! Yollar kapandı, kar kalınlığı artıyor…

Türkiye’nin birçok noktasında kar yağışına dair gelişmeler devam ediyor. Kay yağışının yoğun olduğu noktalarda ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor, kar yağışının hafta boyunca aralıklarla sürmesi bekleniyor.

BAŞKENT KAR ALTINDA KALDI

Ankara’da sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı, öğle saatlerine doğru etkisini artırdı. Zaman zaman tipi şeklinde ve lapa lapa yağan kar nedeniyle cadde ve sokaklar tamamen beyaza büründü. Özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle ulaşım yavaşlarken, polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı. Kış lastiği bulunmayan araçlar trafikte ilerlemekte güç çekerken, bazı araçlar yolda kaldı. Vatandaşlar, yolda kalan araçları iterek çıkarmaya çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kar küreme ve tuzlama çalışması başlatılırken, kentin çeşitli noktalarında çok sayıda trafik kazası meydana geldi.

Fotoğraf: DHA

Kar, Başkent’te şehirlerarası yollarda da ulaşımı aksattı. Ankara-Kırıkkale yolunun Elmadağ mevkiinde yol karla kaplandı. Karayolları ekipleri bölgede kar küreme ve temizlik çalışması yaparak yolu ulaşıma açık tutmaya çalıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, kar yağışının 3 gün boyunca aralıklarla etkisini sürdüreceği belirtildi.

ESKİŞEHİR’DEN KAR MANZARALARI

Eskişehir'de gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışına sevinen bir köpeğin verdiği poz görenleri kendine hayran bıraktı.  İnönü ilçesinde gece saatlerinden itibaren devam eden kar yağışı güzel fotoğraflara yansıdı. İlçe beyaza bürünürken, fotoğraf severlerin objektifinden güzel kareler çıktı.

Karla bütünleşen köpek ilginç görüntüler oluşturdu.
Fotoğraf: DHA

Bir vatandaşın çekmiş olduğu beyaz renkte bir köpeğin kar üzerindeki fotoğrafları günün en güzel fotoğrafları arasında oldu. Bu fotoğrafın yanı sıra ilçede çok sayıda güzel kareler fotoğraflandı.

Fotoğraf: DHA

EDREMİT’TE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Balıkesi'in Edremit ve Havran ilçesi ile Çanakkale'nin Yenice İlçesi Kalkım Beldesi yükseklerinde sabah saatlerinde başlayan kar fırtınası ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Kazdağları'ndan geçen Balıkesir Edremit, Çanakkale Yenice karayolunda yoğun tipi nedeniyle ulaşım güçlük ile sağlanıyor. Karayolları ve Edremit Belediyesi' ekipleri yollu açık tutmak için yoğun bir çaba sarf ediyor.
Sabah saatlerinde başlayan poyraz fırtınası ile birlikte Kazdağları'nda yoğun kar yağışı başladı. Rüzgarında etkisiyle kar tipiye dönüştü. Edremit Yenice Karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman kapanma noktasına geliyor.

Fotoğraf: İHA

TURGUTLU BEYAZA BÜRÜNDÜ

Turgutlu’da, dün saat 18.00 sıralarında başlayan ve zaman zaman etkisi artan kar yağışıyla yüksek kesimlerdeki mahalleler, beyaza büründü. Kar yağışı özellikle kırsal Kabaçınar, Hacıisalar, Ören, Kuşlar ve Yunusdere mahalleleri ile Ovacık Yaylası’nda etkili oldu. Kar kalınlığı Ovacık Yaylası’nda 25, Dağ Marmara Bölgesi’ndeki kırsal mahallerde ise 20 santimetreyi buldu. Güney Mahallesi’nden Haciisalar Mahallesi’ne giden ana yol, yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolu açmak için tuzlama ve kar küreme çalışmasına başladı. Karın yağdığı mahallelerde yaşayanlar, ortaya çıkan manzarayı cep telefonlarının kameralarıyla fotoğrafladı. Yetkililer, sürücüleri yollardaki buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Fotoğraf: DHA

BURDUR ANTALYA YOLU KAR ALTINDA

Burdur’da bu sabah saatlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Özellikle Çeltikçi ilçesinde şiddetini artıran yağış nedeniyle Burdur- Antalya yolunun 1225 rakımlı Çeltikçi Beli’nde ulaşımda aksamalar meydana geldi. Araçların ilerlemekte güçlük çektiği bölgede ekipler yol açma ve tuzlama çalışmaları başlattı.

Fotoğraf: DHA

SİVAS’IN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR 1 METREYE ULAŞTI

Sivas'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 1 metreyi buldu.
Sivas'ta etkili olan kar yağışı, ilin kuzey bölgesinde yüksek kesimlerde daha sert hissedildi. Suşehri ilçesinde kar kalınlığı 1 metreyi buldu. Karayolları, İl ve ilçe Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Halen kapalı olan 150 köy yolunda yol açma çalışmaları sürüyor. Sivas'ta hissedilen hava sıcaklığı gün içerisinde eksi 10 dereceye kadar düştü.

Fotoğraf: İHA

BİLECİK YENİŞEHİR YOLU TRAFİĞE KAPANDI

Bilecik ile Bursa'nın Yenişehir ilçesi arasında bulunan karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı.
Gece saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda sürücü kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Bilecik-Yenişehir arası yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Yolda bekleyen çok sayıda sürücü kentte ulaşmak için köy yollarını tercih ederken, bazıları ise yolun açılmasını bekledi. Yol da ki çalışmalar sürerken Jandarma ekiplerince tır ve kamyonların zincir takmaları konusunda uyarılar yapıldı. Zincir takmayan araçların geçişine izin verilmeyeceği öğrenildi.

Fotoğraf: İHA

AFYON’DA ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR

Afyonkarahisar'da gece başlayan yağışı sonrası kar kalınlığı 20 santimetreyi bulurken, sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.
Kent merkezinde ve tüm ilçelerde etkili olan kar yağışı sürüyor. Ana arterler dahil tüm yollarda trafik güçlükle ilerlerken, belediye ekipleri tarafından yollara solüsyon uygulaması yapıldı. Öte yandan Kütahya-Afyonkarahisar karayolunda ise yol kapanma derecesine geldiği öğrenildi. (İHA-DHA)

Yeni hafta kar ve fırtınayla başladı! 110 kilometre hızla fırtına, 20 santim kar! İlginizi Çekebilir Yeni hafta kar ve fırtınayla başladı! 110 kilometre hızla fırtına, 20 santim kar!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...