Üç aylar ne zaman? 2020 yılında Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi ne zaman?

Üç aylar, müminlerin yıl boyunca en önemdiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsıyor. Üç ayları İslam dünyası için önemli kılan nedenlerden biri de beş mübarek kandil gecesinden dördünün bu aylar içinde olmasıdır. Peki üç aylar ne zamana başlayacak?

Üç aylar ne zaman? 2020 yılında Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi ne zaman?

İslam aleminin en önemli zamanları olan üç aylar tarihi ne zaman vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Üç aylar içinde Regaip, Miraç ve Berat kandillerinin yanı sıra Kadir gecesi de bulunuyor. Recep ayı içinde idrak edilen Regaip Kandili 2020 yılının ilk kandili olacak.

İLK KANDİL 27 ŞUBAT’TA

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran üç aylar 2020 yılında 25 Şubat’ta başlayacak. Bu tarih itibariyle recep ayı idrak edilecek. Bu ay içindeki Regaip Kandili’nin tarihi de 27 Şubat olacak.

DİYANET DİNİ GÜNLER LİSTESİ

21 Mart’ta ise Miraç Kandili Müslümanlar tarafından dualar ve ibadetlerle ihya edilecek. Şaban ayı ise 25 Mart’ta başlayacak ve 7 Nisan’da Berat Kandili ihya edilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan 24 Nisan’da başlayacak ve bu ay içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020’de idrak edilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...