Sözcü Plus Giriş

Üç aylar ne zaman başlıyor? Kandiller hangi güne denk geliyor? İşte Diyanet dini günler takvimi…

Mübarek üç aylar, Hicri takvim’de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Üç aylar içerisinde Regaip Kandili Miraç Kandili, Beraat Kandili ve Kadir Gecesi yer alır. Peki üç aylar ne zaman? İşte Diyanet dini günler listesi...

09:36 -
Üç aylar ne zaman başlıyor? Kandiller hangi güne denk geliyor? İşte Diyanet dini günler takvimi…

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı dini günler listesini yayımladı. Yayımlanan listeye göre üç aylar 25 Şubat 2020’de başlayacak. Peki kandiller hangi güne denk geliyor? İşte Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi…

İLK KANDİL 27 ŞUBAT'TA

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran üç aylar 2020 yılında 25 Şubat'ta başlayacak. Bu tarih itibariyle recep ayı idrak edilecek. Bu ay içindeki Regaip Kandili'nin tarihi de 27 Şubat olacak.

DİYANET DİNİ GÜNLER LİSTESİ

21 Mart'ta ise Miraç Kandili Müslümanlar tarafından dualar ve ibadetlerle ihya edilecek. Şaban ayı ise 25 Mart'ta başlayacak ve 7 Nisan'da Berat Kandili ihya edilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan 24 Nisan'da başlayacak ve bu ay içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020'de idrak edilecek.

Son güncelleme: 14:35 22.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more