Sözcü Plus Giriş

ePTTAvm ve e-Devlet maske sipariş linki… e Devlet’te ücretsiz maske dağıtımı sürüyor!

Vatandaşların corona virüsünden korunması için maske dağıtımı başladı. Dileyen vatandaşlar e-devlet'e girerek maske başvurusunu aile fertlerine göre yapabiliyor. Ayrıca başkası adına da adres ve TC kimlik bilgileri girerek ücretsiz maske başvurusu yapabiliyorsunuz. Peki, e-Devlet ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılıyor? İşte ayrıntılar...

Güncellenme: 10:20, 09/04/2020
ePTTAvm ve e-Devlet maske sipariş linki… e Devlet’te ücretsiz maske dağıtımı sürüyor!

Sokağa çıkma yasağı kapsamı genişletilirken, toplu taşıma ve marketlere maskesiz girmek yasaklandı. e-Devlet aracılığıyla ücretsiz maske alımı yapılabileceği duyuruldu. Maskeler hem e-Devlet’ten hem de ePTTAVM’den sipariş edilebilecek. Haberimizde ücretsiz maske dağıtımına dair ayrıntıları bulabilirsiniz…

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– E Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “ücretsiz maske talebi” yazın.

– Açılan sayfada kişisel bilgileriniz ile iletişim bilgilerini doldurunuz

– Diğer aile bireylerinizi eklemek istiyorsanız ‘Aile Bireyi Ekle’ seçeneğini kullanın ve aynı şekilde o kişinin de kimlik bilgilerini girin.

– Son olarak güvenlik sorusunu ve verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra en attaki ‘Maske Siparişi Ver’ butonuna basın.

ÜCRETSİZ MASKE E-DEVLET BAŞVURU SAYFASI

ÜCRETSİZ MASKE EPTTAVM BAŞVURU SAYFASI

E-Devlet ve ePTTAvm ile ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

MASKENİN PARALI SATIŞI YASAKLANDI

Yeni kararla birlikte maskenin ücretli satışının yasaklandı. Buna göre içeride maske takma zorunluluğu bulunan mağazalar ya mağaza girişlerinde ücretsiz maske dağıtacak ya da maskesiz müşteriyi içeri alamayacak.

Yayınlanma Tarihi:08:07,