Vakalar artınca misafirlik ve mevlitler yasaklandı

Corona virüsü vakalarının arttığı Kütahya'nın 20 bin nüfuslu ilçesi Emet'te ev-akraba ziyaretleri, mevlit ve doğum günü partileri yasaklandı.

Vakalar artınca misafirlik ve mevlitler yasaklandı

Kütahya’nın Emet ilçesinde Kaymakam Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, corona virüsü vakalarının artması nedeniyle yeni kararlar aldı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; vatandaşların toplu olarak bir araya geldiği etkinliklerin 15 günlüğüne yasaklandığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında; ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler (sazlı-sözlü toplanma), akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetler 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren 15 gün süreyle yasaklanmıştır. (DHA)

Türkiye 'lüks mevlidi' tartışıyor! İşte 'lüks mevlit' modası ve maliyeti... İlginizi Çekebilir Türkiye 'lüks mevlidi' tartışıyor! İşte 'lüks mevlit' modası ve maliyeti... Evinin kapısına astığı yazıyla misafirleri geri çevirdi! İlginizi Çekebilir Evinin kapısına astığı yazıyla misafirleri geri çevirdi!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Instagram Kütahya Manisa muhafazakar Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...