Sözcü Plus Giriş

Valilikten yeni corona tedbiri! 30 gün boyunca yasaklandı!

Gaziantep Valiliği, corona virüsünün yayılmasının engellenmesi için normalleşme sürecine yönelik alınan tedbirlerin akamete uğramaması, aynı zamanda güvenlik ve istikrarın korunması amacıyla toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması gibi her türlü eylem ve etkinliğin 9 Haziran saat 08:00 itibariyle 30 gün boyunca yasaklandığını duyurdu.

Güncellenme: 22:28, 08/06/2020
Valilikten yeni corona tedbiri! 30 gün boyunca yasaklandı!

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Korona virüsünün yayılmasının engellenmesi için normalleşme sürecine yönelik alınan tedbirlerin akamete uğramaması, aynı zamanda güvenlik ve istikrarın korunması amacıyla ilimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar ve Valilik tarafından izin verilenler hariç olmak üzere), tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. maddeleri hükmü gereğince 09.06.2020 tarihi 08.00 itibariyle 08.07.2020 tarihine kadar (30) gün boyunca Valiliğimizce yasaklanmıştır.

İlginizi ÇekebilirTedbirlere uyulmayınca maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!Tedbirlere uyulmayınca maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!İlginizi ÇekebilirCorona vakaları artınca giriş ve çıkışlar durduruldu!Corona vakaları artınca giriş ve çıkışlar durduruldu!
Yayınlanma Tarihi:22:19,