Van’dan yürek yakan feryat! Eşi ve dört çocuğunu kaybetti

Enkaz altında kalan bir gelecek, çaresizlik, yürek yakan feryatlar... Her depremden sonra bildiğimiz kare. Yaşayanlar farklı ama paylaştıkları kader hep aynı. Bu defa da Azize değil, Nebahat. Canının dört parçasını kaybetti. Çamaşır asmak için bahçeye çıktığı için kaldığı hayat ona dört evladı ve eşinin kelimelerle tarif edilemeyecek acısını bıraktı...

İran Hoy’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, Van Başkale’de yıkıma yol açtı. Depremin vurduğu 4 mahalleden Özpınar, yıkımın en fazla olduğu yer oldu.

FOTO: DHA

Depremde 8 kişinin hayatını kaybettiği Özpınar Mahallesi’nde, 21 kişi de yaralandı. Fırat ailesinin yaşadığı kerpiç ev de depremde yerle bir oldu.

FOTO: DHA

Deprem anında çamaşır asmak üzere bahçede olan Nebahat Fırat’ın evi yıkılırken, eşi Reis Fırat,  ile çocukları Muhammet, Fatma, Defne ve ve Hasret Furat enkaz altında kalıp, yaşamını yitirdi.

FOTO: DHA

BÜYÜK ACI!

Eşi ile 4 çocuğunu kaybetmesi nedeniyle büyük acı yaşayan Nebahat Fırat, evinin enkazının başında Kürtçe ağıtlar yakıp, feryat etti.

FOTO: DHA

YÜREKLERİ DAĞLAYAN FERYAT

Depremde evin enkazında kalmaktan tek kişinin kendisi olduğunu anlatan Nebahat Fırat, “Mahallemizde 8 kişi hayatını kaybetti. Bunlardan 3’ü benim çocuklarım, 1’i de kocam. Yuvam yıkıldı. Allah’ım, sen bana yardım” dedi. (DHA)

 

AFAD'dan önemli deprem açıklaması: Vatandaşlarımızın dikkatine... İlginizi Çekebilir AFAD'dan önemli deprem açıklaması: Vatandaşlarımızın dikkatine...

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...