Sözcü Plus Giriş

Vanlı vatandaştan ilginç corona önlemi: Görüştüğü kişileri not alıyor

Van'da yaşayan bir vatandaş, corona virüsü salgını sebebiyle görüştüğü kişileri günlük olarak not alıyor. Görüşmelerin saatini de yazan şahıs, notlarının olası bir enfekte durumunda işe yarayacağını söyledi.

11:16 -

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, corona virüsü için önlemlerini alıyor. Özellikle işe gelirken ve eve dönerken tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğini belirten Menteşe, Türkiye’de ilk corona vakasının açıklanmasının ardından günlük tutmaya başladığını söyledi.

Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe,  not tutmanın herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

(FOTO: DHA)

‘SİZİ DE YAZACAĞIM’

Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk enfekte haberini verdiği 11 Mart’ta not tutmaya başladığını söyleyerek, ”Bakanımız, ‘Virüs bulaşan hastamızın geçmişe dönük olarak gittiği yerleri, iletişim kurduğu insanları araştırıyoruz’ dedi. Ben de bu bilgiler ışığında günlük tutmaya başladım. Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum. 2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları Allah korusun bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur. Böylelikle virüsün yayılmaması anlamında güzel bir tedbir olarak düşündüm.” diye konuştu. (DHA)

Son güncelleme: 11:30 27.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more