VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yükseköğrenim başvurusu nasıl yapılır?

Öğrencilere maddi destek olarak verilen VGM burs başvuruları, ortaöğrenim öğrencileri için 15 Ekim'de bitti. Şimdi gözler sonuçların açıklanacağı güne çevrildi. Ancak VGM burs başvuru sonuçları için, henüz net bir tarih açıklanmadı. VGM yükseköğrenim burs başvuruları ise, 30 Ekim'e kadar devem edecek.

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yükseköğrenim başvurusu nasıl yapılır?

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

VGM, burs başvurusu olumlu sonuçlanan, ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75 TL, yükseköğrenim öğrencilerine 300 TL, Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 600 TL burs veriyor.

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

VGM burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı.

Geçtiğimiz yıl ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 25 Kasım, yükseköğrenim burs başvuru sonuçlar ise 2 Ocak'ta açıklanmıştı.

Foto: shutterstock / VGM burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı

VGM BURS BAŞVURU EKRANI

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

* 2020 – 2021 öğretim dönemi VGM burs başvurusu, 15 Ekim-30 Ekim 2020 tarihleri arasında www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacak.

* Giriş Ekranında “T.C. Kimlik Numarası”, “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Doğrulama” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni” alanları yer almaktadır.

* Giriş Ekranındaki alanların tamamı büyük harfler ile doldurulmalıdır.

VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTECEK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

Yükseköğrenim VGM burs başvurusu başlama ve bitiş tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020

Yabancı uyruklu öğrenci VGM burs başvurusu başlama ve bitiş tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020