Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 1902’den beri kullanılan aynı marka tenis topları kaç santigrat derecede saklanır?

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın 1902'den beri kullanılan aynı marka tenis topları kaç santigrat derecede saklanır? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı Kim Milyoner Olmak İster yine bir soru ile izleyicilerin merakını uyandırdı. Yarışmacıya zor anlar yaşatan sorunun cevabı haberimizin içerisinde yer alıyor.

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 1902’den beri kullanılan aynı marka tenis topları kaç santigrat derecede saklanır?

Ekranların sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’de sorulan “Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 1902’den beri kullanılan aynı marka tenis topları kaç santigrat derecede saklanır?” sorusu yarışmacıya zor anlar yaşattı. Programı izleyenler sorunun yanıtını araştırıyor. İşte yarışmacıya zor anlar yaşatan sorunun yanıtı.

SORU: Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 1902’den beri kullanılan aynı marka tenis topları kaç santigrat derecede saklanır?

A: 0
B: 10
C: 20
D: 30

DOĞRU CEVAP: C: 20

KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE JOKER HAKLARI

1) Telefon Joker Hakkı: Yarışmacının başvuru yaptığı esnada ismini vermiş olduğu 3 arkadaşı içinden dilediği herhangi birini arayıp verilen 30 saniye içinde soru ile ilgili olarak fikir alabilmektedir.

2) Yarı yarıya Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele olacak şekilde çıkarır.

3)Joker Hakkı: Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda seyircilere verilmiş olan el bilgisayarı ile sorunun cevap hakkında bir seçimde bulunurlar. Seyircilerin vermiş olduğu bu cevaplar, grafik olarak yarışmacıya yansıtılır.

4) Çift Yanıt Joker Hakkı: Yarışmanın eski bölümlerinden farklı olarak yarışmacıya verilen bu joker hakkı sayesinde yarışmacı soruya 2 kez yanıt verme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu joker hakkını kullanan yarışmacılar çekilemez ve yine bu jokeri yalnızca 7. sorudan sonra kullanma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda çift yanıtın kullanımı esnasında verilen ilk cevabın yanlış olması durumunda yanıt gri renk kullanılarak gösterilir.