Sözcü Plus Giriş

Yalıkavak’ta bottan düşerek motor pervanesine takılan genç hayatını kaybetti

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak sahili açıklarında arkadaşıyla zodyak bota binen Emir Balkaya, dengesini kaybederek denize düştü. Botun motor pervanesinin göğüsüne çarpması sonucu ağır yaralanan Balkaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 10:40, 09/06/2020
Yalıkavak’ta bottan düşerek motor pervanesine takılan genç hayatını kaybetti

Olay Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak sahili açıklarındaki  meydana geldi. Bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda  20 yaşındaki Emir Balkaya arkadaşı Ali Murat Şişman (20)  ile birlikte zodyak bota bindi.

BOT ANİDEN HIZLANDI İKİ GENÇ DENİZE DÜŞTÜ

Zodyak bot bir süre denizde ilerlerken henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı bot alabora oldu ve dengesini kaybeden Şişman ve  Balkaya denize düştü.

Zodyak botun pervanesinin göğsüne çarptığı öne sürülen Balkaya ağır yaralandı, hızla savrulan bot ise rıhtıma çarparak durabildi.

Şişman'ın bağırarak yardım istemesi üzerine çevredekilerin yardımı ile karaya çıkarılan Balkaya kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitirdi. Balkaya'nın cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Foto: Sözcü / Arkadaşının kullandığı bottan düşen Emir Balkaya, pervanenin göğsüne çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

ŞOK İÇERİSİNDEYİM

Rıhtıma çarparak duran bota sahil güvenlik ekipleri tarafından el koyuldu. Kazadan hafif yaralanarak kurtulan Şişman ise jandarma tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:16:45,