Sözcü Plus Giriş

Yalova’da tersane çalışanlarının ‘Corona’ tepkisi: Soğuk algınlığı deyip gönderdiler

Yalova’da tersane çalışanı olduğu iddia edilen bir kişi ateşi 40 dereceye çıkınca bir başka işçi tarafından Corona virüsü şüphesiyle İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi'ne getirildi. Yalova Devlet Hastanesi'ne yönlendirildiklerini belirten İşçi, "Yalova Devlet Hastanesi Acil bölümüne gittiğimizde arkadaşımızı normal hastaların arasına aldılar. Ateşini ölçtüler, ilaç yazdılar başka hiçbir işlem yapmadılar. Soğuk algınlığı deyip gönderdiler" dedi.

Halil ATAŞ
01:09 -

Yalova Altınova’da çekilen bir video sosyal medyada gündem oldu. Yüksek ateş nedeniyle tersane işçisini Yalova Devlet Hastanesi’ne götüren bir başka işçi, “Yalova Devlet Hastanesi Acil bölümüne gittiğimizde arkadaşımızı normal hastaların arasına aldılar. Ateşini ölçtüler, ilaç yazdılar başka hiçbir işlem yapmadılar. Soğuk algınlığı deyip gönderdiler” dedi.

TEKRAR İŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE GELDİLER

Hasta arkadaşını tekrar İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi’ne getiren işçi, kendilerine ‘Biz birşey yapamayız alın götürün’ denildiğini ifade etti.

5 BİN ÇALIŞANIN ARASINA DÖNECEK

Hasta arkadaşının yaklaşık 5 bin kişilik tersanede çalıştığını ifade eden işçi, “Bu arkadaş tersanede çalışıyor. Tersaneye gelen gemiler yurt dışından geliyor. Bu arkadaşta corona virüsü varsa tersanedeki 5 bin kişiye de bulaştı. Bize de bulaştı. Buradaki iş sağlığı merkezinde bulunanlara da bulaştı” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERCorona vaka sayısının artmasının ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklamaCorona vaka sayısının artmasının ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama İLGİLİ HABERSon dakika... Bakan Soylu'dan 'sokağa çıkma yasağı' açıklamasıSon dakika... Bakan Soylu'dan 'sokağa çıkma yasağı' açıklaması
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more