Yalova’da yasağı takan yok!

Ölümcül corona virüsü tehlikesine karşılık Türkiye'de önlemler alınmaya devam ediyor. Alınan önlemler arasında toplu taşıma araçlarına binecek yolcu sayısının da az olması yer alıyor. Ancak her gün bu kuralın ihlal edildiğine dair görüntüler ortaya çıkıyor. Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta Yalova-Çınarcık minibüsünde vatandaşların üst üste yolculuk yapmaları tepkilere neden oldu.

Yalova’da yasağı takan yok!

Corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği ek genelgede, toplu taşıma araçlarının kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edeceği kuralını getirmişti.

Uzmanlar tarafından da sık sık dile getirilen sosyal mesafe kuralına şehiriçi minibüslerinde uyulmadığını gösteren görüntüler gelmeye devam ediyor.

SALGINA DAVET YOLCULUĞU

Yalova-Çınarcık seferini yapan bir minibüste ne şoförün ne de yolcuların söz konusu sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözler önüne serildi. Bir yolcu tarafından çekilen görüntülerde, vatandaşların neredeyse üst üste yolculuk yaptıkları görülüyor. Sosyal medyada tepkilere neden olan görüntüye bir minibüs şoförünün yorumu ise dikkat çekti.

“YOLCULARDAN İŞİTMEDİĞİMİZ HAKARET KALMIYOR”

Yalova’da Çınarcık minibüsünde şoförlük yaptığını belirten bir sosyal medya kullanıcısı şunları söyledi:

* Arkadaşlar, abiler, ablalar ben Çınarcık minibüsünde çalışan bir şöförüm. Emin olun ki 20 gündür sizden daha çok bu konuya dikkat çekip gerekli önlemleri alıyoruz. Ama neredeyse her gün yolculardan yemediğimiz hakaret kalmıyor. Özellikle yaşlı teyzelerimizi, amcalarımızı uyarıyoruz sosyal mesafeye uyalım diye. Biz de çok zorluk çekiyoruz. Yemediğimiz laf kalmıyor. Yolcuları indiremiyoruz. Bu kural sadece şöför arkadaşlara yok. Bu kural her insanımız, her yolcumuz için geçerlidir.

* Bizim de şoför olarak hatalarımız tabiki de oluyor. Ama lütfen sosyal mesafeye uymayan yolcularımızı minibüsteki herkesin uyarması lazım. Yolcularımızın da bize yardımcı olmasını diliyoruz. Bu olayı hep beraber aşmalıyız. Hiçbir şöför arkadaşımız 1 yolcu fazla alacağım diye 3 bin 100 lira para cezası yemek istemez. Bakın bu araçlar 20 gündür sadece mazot parasına çalışıp 1 lira kar etmeden bazen de zarar ederek evlerine gidiyor. Bu karşılıksız hizmeti de göze almanızı rica ediyorum. Şoförlerle kavga etmeyi bırakıp otobüslerde sosyal mesafeyi çiğneyen vatandaşlarımızı uyaralım.

Minibüslerde en fazla 7 yolcu taşıma dönemi İlginizi Çekebilir Minibüslerde en fazla 7 yolcu taşıma dönemi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Denizli İçişleri Bakanlığı istanbul kavga Metrobüs para sosyal medya söz Türkiye Yalova
Loading...