Yasağı ihlal edip nişan yapanlara ceza yağdı!

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde yasak olmasına rağmen nişan merasimi yapan iki aileye ve 20 davetliye idari para cezası uygulandı.

Yasağı ihlal edip nişan yapanlara ceza yağdı!

Bolvadin’e bağlı Hamidiye köyünde yasak olmasına rağmen nişan merasimi yapıldığı belirlendi. Yapılan incelemeler sonucunda nişanı düzenleyen iki aile ve nişana katılan 20 davetliye idari para cezası uygulandı.

Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, vatandaşları corona virüsle mücadelede alınan kararlara uyulması konusunda uyardı. Yasağa rağmen yapılan nişan merasimi konusunda da açıklamalarda bulunan Öztürk, şu ifadelere yer verdi;

“YAPTIRIM UYGULAYACAĞIMIZI İLAN ETMİŞTİK”

*İlçemizde corona virüsle mücadelemizi tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımızın desteğiyle yürütüyoruz. Özellikle aldığımız kararlara uyulması noktasında vatandaşlarımızın desteği başarımızdaki en büyük faktördür.

*Aksi takdirde kurallara uymayan vatandaşlarımıza yaptırım uygulayacağımızı ilan etmiştik. Bu çerçevede ilçemiz Hamidiye köyünde yapılması yasak olan nişan merasimini yaptıkları ve yasaklara uymadıkları tespit edilen iki aileye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu´na aykırı davranışta bulunmaktan dolayı idari para cezası uygulanmıştır.

*Olaya ek olarak 5326 sayılı Kabahatler Kanunu emre aykırı davranışta bulunan, nişana katıldıkları tespit edilen kişilere de idari para cezası uygulanmıştır.

*Özellikle muhtarlarımızın bu süreçte duyarlı olmaları, vatandaşlarımızın bu tür toplu etkinliklerine izin vermemeleri, kolluk kuvvetlerimizle işbirliği içerisinde olmaları corona virüsüyle mücadelemizde başarımızı daha da artıracaktır. DHA

Nikah ve düğünler nasıl yapılacak? Düğün salonları ne zaman açılacak? İlginizi Çekebilir Nikah ve düğünler nasıl yapılacak? Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğün salonlarının açılış tarihi belli oldu! Düğünler ne zaman yapılacak? İlginizi Çekebilir Düğün salonlarının açılış tarihi belli oldu! Düğünler ne zaman yapılacak?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Afyonkarahisar aile Corona düğün İçişleri Bakanlığı Normalleşme para Türkiye
Loading...