Sözcü Plus Giriş

Yaşlı adamı sokak ortasında öldüresiye dövdü! Dehşet anları kamerada

Bursa'da alkollü olduğu öğrenilen Ferhat Saka, eve giderken tanımadığı yaşlı bir adamı feci şekilde dövdü. Dehşet verici o anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Yaşlı adamın durumu ciddiyetini koruyor. Talihsiz adamı küfür ettiği için dövdüğünü savunan vicdansız maganda ise olması gereken yerde...

09:49 -

Olay, geçen perşembe akşamı Kestel ilçesinde meydana geldi. Bir sokakta alkol alan Ferhat Saka, daha sonra evine doğru yürümeye başladı. Bu sırada daha önceden hiç tanımadığı Ali Ş. ile karşılaştı.

Taraflar arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Ferhat Saka, Ali Ş.’ye önce tekme ve yumrukla saldırdı, sonra da talihsiz adama pantolonundan çıkardığı kemerle vurmaya başladı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Polis kavgayı ayırarak Ferhat Saka’yı gözaltına aldı. Dakikalarca dövülen Ali Ş. ise hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi gören yaşlı adamın hayati tehlikesi devam ediyor.

Saka, gözaltına alındıktan sonra “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“KÜFÜR ETTİĞİ İÇİN DÖVDÜM”

Ferhat Saka mahkemede yaptığı savunmada, “Olay olmadan önce uzun süre içki içtim. Sonra eve gitmeye karar verdim. Bu sırada yolda biriyle karşılaştım. Neler olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bana küfür ettiğini duydum. Ben de bu yüzden sinirlendim ve vurmaya başladım. Alkolün etkisi geçtikten sonra bunu nasıl yaptığıma inanamadım. Pişmanım, bilerek yapmadım” dedi. (DHA)

Son güncelleme: 10:50 12.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more