Yılmaz Özdil: Bu yaşananlar ders olarak okutulmalı

Katıldığı Demokrasi Arenası'nda konuşan Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı cesur kalem Yılmaz Özdil, hükümetin dış politikasını eleştirdi. ABD ve Rusya ile oluşturulan ilişkiye vurgu yapan Özdil, "Eminin bu yaşananlar askeri okullarda okutulacaktır. Ama siyasal bilgiler hatta hukuk fakültelerinde uluslararası ilişkilerde de belki ders olarak anlatılması gereken bir şey" dedi.

Duayen gazeteci Uğur Dündar'ın sunduğu Demokrasi Arenası’nın bu haftaki konuğu Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı cesur kalem Yılmaz Özdil oldu.

“DERS OLARAK OKUTULMALI”

Programda konuşan Özdil, hükümetin dış politikasına değindi. Özdil konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

*Büyük Orta Doğu projesi herkesin malûmudur. Kendini süper güç olarak gören ABD eline aldığı odunla gittiği her yerde ‘bunu bana vereceksin diyor’ vermeyenin de kafasına odunu vuruyor.

*Bu yöntemle ABD bizi buraya odunla soktu. Trump da burada benzer bir model götürüyor, mektup yazıyor, tehdit ediyor.

*Şimdi araya bir Rusya girdi çıktı. Bir anda Putin ‘dostum Putin’ oldu. Şimdi bu olay patlayana kadar Putin ‘dostum Putin’di.’

*Bu aslında hepimizin ibret alması gereken ve büyük devletin aslında ne demek olduğunu gösteren derslerle doludur.

*Eminin bu yaşananlar askeri okullarda da okutulacaktır ama siyasal bilgiler hatta hukuk fakültelerinde uluslararası ilişkilerde belki ders olarak anlatılması gereken bir şey.

Yılmaz Özdil'den şehit açıklaması: Başka ülkede olsa... İlginizi Çekebilir Yılmaz Özdil'den şehit açıklaması: Başka ülkede olsa...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...