YÖK Başkanı açıkladı: 14.500 personel alımı yapılacak! Personel alımı için kimler başvuru yapabilir?

Dün hastane açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite hastanelerine personel alımı olacağını söylemişti. Bu açıklama üzerine YÖK Başkanı Yekta Saraç, alınacak personellerin kadrosu ve meslekleri hakkında bilgilendirme yaptı. İşte üniversite hastanelerine alınacak personeller için detaylı bilgiler…

YÖK Başkanı açıkladı: 14.500 personel alımı yapılacak! Personel alımı için kimler başvuru yapabilir?

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, dün akşam attığı tweetlerle, iş arayan hastane personeli ve işçilerine umut aşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söyledi kadro alımı olacak sözlerini detaylandıran YÖK Başkanı, toplamda 14 bin 500 personel alımı olacağını söyledi.

HANGİ BRANŞLARDAN PERSONEL ALIMI OLACAK?

Üniversite hastanelerinde istihdam edilecek olan personellerin branşları ve alınacak kişi sayıları şöyle;

5814 Hemşire, 1130 Sağlık Teknikeri, 295 Röntgen Teknisyeni, 247 Laborant, 219 Ebe, 129 Fizyoterapist, 118 Eczacı, 101 Diyetisyen, 89 Psikolog, 87 Biyolog ve çeşitli ünvanlarda 406 adet olmak üzere toplam 8635 sözleşmeli personel, ayrıca 5865 adet çeşitli ünvanlarda sürekli işçi kadrosuna alımlar yapılacak.

Foto: Shutterstock

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Alınacak personellerin kadrolarını açıklayan YÖK Başkanı Yekta Saraç, başvuruların ne zaman olacağını ise söylemedi. Ancak corona virüsü salgını sebebiyle hastanelerdeki iş yükünün çok fazla olduğu biliniyor. Personel alımı için başvuruların kısa süre toplanacağı tahmin ediliyor.

Sağlık Bakanlığı'nın 14 bin sürekli işçi alımı göreve başlama başvuruları nasıl yapılacak? İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı'nın 14 bin sürekli işçi alımı göreve başlama başvuruları nasıl yapılacak?

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Cumhurbaşkanı hastane hemşire Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Sağlık Bakanlığı TAyyip Erdoğan Yekta Saraç YÖK
Loading...