Zonguldak’ta heyelan: Mahalleli geceyi nöbet tutarak geçirdi

Zonguldak'ta meydana gelen iki heyelanın ardından üç ev boşaltıldı ve hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Hasar tespit çalışmaları başlatılırken, mahalle sakinleri ateş yakıp nöbet tuttu.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Bölüm Mahallesi Hasanoğlu Sokak'ta dün akşam saatlerinde iki heyelan meydana geldi . Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine AFAD, İl Özel İdaresi, belediye ekipleri sevk edildi.Tedbir amaçlı bölgede 3 ev tahliye edildi.

Yaklaşık 90 metrelik alana yayılan heyelan sebebiyle vatandaşlar geceyi korku içerisinde geçirdiklerini ifade ettiler. Ateş yakarak heyelan bölgesinin yakınında bekleyen vatandaşlar, bölgeye gelen ekiplerin hasar tespit çalışmalarına katıldı.

7 HANENİN 3’Ü BOŞALTILDI

Mahalle sakini Yasin Aygün, “Böyle bir olayı ilk defa yaşadık. Dün akşam meydana gelen ilk heyelandan sonra ikinci heyelan meydana geldi. Yaklaşık 90 metre bir akıntı devam etmekteydi. Ortalama en alçak 3 metre yüksekliğini buluyordu. Sıkıntı şu akıntının sonunda mahalle var. 7 hane var. 3’ü boşaltıldı. Bir aile evini terk etmek istemediğini söyledi. Ekipler tarafından uyarıldı. AFAD şu an incelemelerde bulunuyor” ifadesini kullandı.

Çaresizlik içinde beklediklerini söyleyen Aygün, “Ne olacağını bilemiyoruz. Yine alt mahalleye inmeden olay yerinin 6 metre ilerisinde bir ev daha var. Aile rahatsız. Çıkmak istemediler. Nöbet tuttuk burada. Yapabilecek bir şey yok ama tedbir anlamında burada olmak istedik.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri ile Kilimli İlçe Kaymakamı Nevzat Taşdan da olay yerine gelerek heyelan ile ilgili bilgi aldı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...