Avrupa’da pazarın normale dönmesi için 2 yıl sürecek

İngiltere Motor Üreticileri ve Satıcıları Derneği'nin online konferansına katılan Volkswagen Satış Direktörü Christian Dahlheim, corona virüsü salgını sebebiyle Avrupa'da yarı yarıya düşen otomobil satın alma talebi hakkında açıklamalarda bulundu. Dahlheim Avrupa pazarınının 2022 yılında eski hacmine döneceğini belirtti.

Avrupa’da pazarın normale dönmesi için 2 yıl sürecek

Dahlheim, Çin otomotiv pazarının çabuk bir şekilde toparlandığına işaret etti ve ABD otomotiv pazarının da Avrupa gibi biraz zor olacağını söyledi. Dahlheim, “Amerika ile Avrupa muhtemelen aynı tablo olacaktır. Ancak bu durumu tahmin etmek biraz zor…” dedi.

Alman üretici pazarın V şeklinde bir geri dönüş yapacağını ve bu şekli 2022 yılının başlarına doğru tamamlayacağını bekliyor. Dahlheim, “Bu beklentide sorumuz V’nin ne kadar dik olduğu” dedi.

Türkiye mayıs ayında 7. sırada! İlginizi Çekebilir Türkiye mayıs ayında 7. sırada!

Volkswagen yöneticisi Amerika’da toparlanmanın neden tahmin edilmesinden zor olduğunu açıklamasa da corona virüsünün 2. dalgasının gelmesiyle pazardaki hafif hareketliliği yavaşlatacağını iddia ettiler.

Cox Automotive ekonomisti Jonathan Smoke, “Bir başka salgın dalgasından etkilenmek için birçok tehdit var” dedi. Dahlheim’in iyimserliğini markanın en büyük pazarı olan Çin’de işlerin düzelmesi olarak yorumlandı.

Güney Amerika pazarı için geri dönüş olarak 2023 yılı sonu gösteriliyor. Bu durum ekonomik toparlanmanın ilerleyen ulusal borçtaki artıştan etkileneceği anlamına geliyor.

ABD Amerika Avrupa Çin Corona Güney Amerika İngiltere Mayıs ayı otomobil Türkiye Volkswagen
Loading...