Sözcü Plus Giriş

Alman otomotiv devinden işten çıkarma açıklaması!

Peugeout ile Citroen markasının sahibi PSA'nın Alman birimi Opel, Temmuz 2025'e kadar zorunlu işten çıkarmaların yapılmayacağını, ancak eski çalışanların işten ayrılmasını teşvik edecek gönüllü işten ayrılma programını yeniden gündeme getirdiğini açıkladı.

08:00 -
Alman otomotiv devinden işten çıkarma açıklaması!

Gönüllü işten ayrılma planı 2,100 kişiyle sınırlı olacak. Opel ayrıca, Alman Ruesselsheim fabrikasına daha fazla yatırım yapmaya karar verdiğini de açıkladı. Alman üretici Ruesselsheim, Eisenach ve Kaiserslautern tesislerinde işten çıkarmalar gerçekleştirecek. Marka 2025 yılına kadar 2100 kişiyle yollarını ayıracak. Buna ek olarak 2029 yılına kadar da opsiyonel olarak 2000 çalışanıyla daha yollarını ayıracak.

Opel’in 30 bin çalışanı bulunuyor ve bu çalışanların 16 bini Almanya’da. PSA Grubu’na 2017 yılında katılan Opel, AB’de uygulanan emisyon kurallarına ayak uydurmak için hazır olduklarını gösterme adına ellerinden geleni yapıyorlar. Buna en iyi örnek ise markanın B segmenti otomobili olan Corsa’nın elektrikli versiyonla da üretilecek olması.

Elektrikli Opel Corsa

PSA ve FCA arasında gerçekleşecek olan ortaklık grubun bazı üretim tesislerinde değişime yol açacağını gösteriyor.

Opel, Ruesselsheim fabrikasında yeni nesil Opel Astra’yı 2021’den itibaren beş kapılı bir otomobil ve 2022’den itibaren station vagon olarak üretecek.

İLGİLİ HABERPSA Türkiye'deki pazar payını yüzde 2.1 artırdı!PSA Türkiye'deki pazar payını yüzde 2.1 artırdı!

(Reuters)

Son güncelleme: 08:22 15.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more