Sözcü Plus Giriş

Ford Otosan’dan üretim açıklaması

Bu hafta içerisinde önce Gölcük'teki tesislerinde yurt dışındaki üretim tesislerinde oluşan kesintiler nedeniyle üretimini 4 Nisan tarihine kadar durduracağını açıklayan Ford Otosan, şimdi de diğer tesislerindeki operasyonlara geçici olarak ara verdi!

Sozcu.com.tr
08:14 -
Ford Otosan’dan üretim açıklaması

Ford Otosan’dan yapılan açıklama, “Ford Otosan olarak, tüm dünyayı etkileyen Corona virüsü(koronavirüs-Covid-19) salgınıyla ilgili çalışanlarımızın sağlığını önceliğimize alarak, gerekli önlem ve aksiyonları Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirlere paralel olarak güncellemeye devam etmekteyiz.” diye başladı.

Ulusal ve bölgesel tedarik zincirimizin durumu ve planlamaları içinse süreci yakından izleyen özel ekipler kurulmuştur. Ford Otosan olarak, gelişmeleri yakından takip ediyor, global ekiplerimizle birlikte irtibat halinde gerekli aksiyonları almaya devam ediyoruz.

Öte yandan, Avrupa'da ticaretin durması ve ülkelerin karantinaya girmesi birçok markanın üretimini ve satışlarını durdurmasına sebep olmuştur. Tüm bu gelişmelerle birlikte, Sağlık Bakanlığımızın iş ve toplum sağlığına yönelik açıkladığı tedbirlere paralel olarak üretim operasyonlarımızla ilgili de bazı kararlar almış bulunmaktayız.

Bu bilgiler ışığında; Kocaeli ve Eskişehir Fabrikalarımızda üretim operasyonlarımıza 2 hafta boyunca ara verilmiştir.

Bu kapsamda;

Gölcük Fabrikamızdaki Custom hatlarında üretim çalışmasına, 19 Mart Perşembe gün sonu itibarıyla,

Ford Otosan Gölcük Fabrikası

Gölcük Fabrikamızda Transit hatlarında ve Yeniköy Fabrikamızda üretim operasyonlarına ise 21 Mart Cumartesi günü sonu itibarıyla,

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası

Ford Trucks kamyon ve çekicileri ile motor ve motor sistemleri üretimi gerçekleştiren Eskişehir Fabrikamızda ise üretim operasyonlarına 21 Mart Cumartesi gün sonu itibarıyla 2 hafta ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ford Otosan Eskişehir Fabrikası kopya

Ayrıca tüm ofis çalışanlarımız, kritik olarak belirlenen kişiler haricinde, evden çalışmaya geçecektir.

Son güncelleme: 13:42 19.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more