Mercedes-Benz Türk’ten Sağlık Bakanlığına 150 adet medikal kabin

Mercedes-Benz Türk, corona virüsü salgını sebebiyle oluşan medikal ürün ihtiyacını karşılamak üzere pleksi kabinlerin üretimine başladı! Sağlık Bakanlığından onaylı pleksi kabinlerden ilk aşamada 100 adet entübasyon kabini ve 50 adet numune kabini üretilecek. Üretilen bu 150 adet kabin Sağlık Bakanlığına bağışlanacak.

Mercedes-Benz Türk’ten Sağlık Bakanlığına 150 adet medikal kabin

Üretilen kabinlerin teslimatı ihtiyaç duyulan hastanelere Sağlık Bakanlığınca gerçekleştiriliyor. Bu kabinler, tedavi sürecinde sağlık çalışanlarının yeni tip corona virüse (COVID-19) karşı korunmasında önemli bir görev görüyor.

Daimler ve Mercedes Formula 1 Takımı da desteklerini aralıksız sürdürüyor

Mercedes-Benz Türk'ün ana şirketi olan Daimler de dünyanın farklı ülkelerinde yeni tip corona virüse karşı desteklerini aralıksız sürdürüyor. Almanya'nın farklı kentlerindeki ulaşım ihtiyaçları için araç tahsisi gerçekleştiren şirket 110.000 adedi aşkın maske desteği de sağladı. Uzun yıllardır 3D yazıcı teknolojisini kullanan Daimler, 3D yazıcı ağını yıllık 150 bin adetlik medikal ürün üretimi için de devreye alıyor. Ayrıca Mercedes Formula 1 Takımının mühendisleri Londra Üniversitesi Hastanesindeki doktorlarla birlikte geliştirdikleri; COVID-19 hastalarının yoğun bakıma girmeden tedavilerine yardımcı olacak bir solunum cihazının üretimine başladı. Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazı, hastaların akciğerine solunum cihazına bağlanmalarına gerek kalmadan oksijen gönderiyor. Cihazın proje aşamasından üretime geçirilmesi 100 saat gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

Almanya Corona Maske Mercedes Sağlık
Loading...