Sözcü Plus Giriş

Oyak Renault üretime ara veriyor!

Türkiye'nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Oyak Renault, Corona virüsü salgını sebebiyle üretimine 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara vereceğini duyurdu! Oyak Renault Bursa'da Megane sedan ve Clio modellerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Sozcu.com.tr
16:13 -
Oyak Renault üretime ara veriyor!

Oyak Renault ülkemizde üretime ara veren Toyota, Honda, Ford Otosan, Mercedes-Benz’e eklenerek 26 Mart tarihinden itibaren kademeli olarak geçici bir süreliğine üretime ara vereceğini duyurdu. İşte markadan gelen o açıklama:

“Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz.

Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya, ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda paylaşılacaktır.”

İLGİLİ HABEROtomotiv ana ve yan sanayisinde üretimler durdu, çalışanlar tedirginOtomotiv ana ve yan sanayisinde üretimler durdu, çalışanlar tedirgin
Son güncelleme: 10:57 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more