Sözcü Plus Giriş

Sadece 100 kişi sahip olacak!

İlk olarak 1986 yılında 51 adet “Quattroporte Royale” üreten marka, sadece 100 adet üreteceği özel model serisini tanıttı. İtalyan marka bu kez Quattroporte’nin haricinde Levante ve Ghibli modellerinde de bu özel seriyi devreye alıyor. Türkiye pazarı için ayrılan Levante Royale dizel ve Ghibli Royale SQ4 ise Mart ayında ülkemizde olacak.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:21, 31/01/2020
Sadece 100 kişi sahip olacak!

Maserati, yeni “Royale” özel serisini otomobil tutkunlarına sunmaya hazırlanıyor. Levante, Quattroporte ve Ghibli modellerinden oluşan, Blu Royale ve Verde Royale isimli mavi ve yeşil renkte iki yeni renge sahip seride; 3.0 litrelik 275 HP gücündeki V6 dizel motor ile yine 3.0 litrelik 350 ve 430 HP güçlerindeki V6 benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Üretimi 100 adetle sınırlandırılan ve Türkiye'ye biri Levante Royale dizel ve diğeri Ghibli Royale SQ4 olmak üzere iki adet ayrılan özel seri; Mart ayında gelecek.

Maserati Levante Royale

ROYALE SERİSİ NE DEMEK?

Royale özel serisinde; Cold Weather, Premium ve Driving Assistance Plus paketleri standart olarak sunuluyor. Donanımlar kapsamındaki “sürüş destek sistemleri”, şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda sürüş anında oluşması muhtemel tehlikelere karşı aktif olarak hizmet veriyor.

Maserati’nin ilk SUV modeli olan Levante

Royale serisinin orta konsolunda, 8,4 inç büyüklüğünde, dokunmatik ekrana sahip Maserati Touch Control Plus (MTC +) bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Sistem; ön koltuk ve direksiyon ısıtması, iklimlendirme ve arka güneşlik gibi işlevleri de kontrol etmenizi sağlıyor. Aynı zamanda park ve manevraları kolaylaştırmak üzere, kılavuz çizgileri ile birlikte geri görüş kamera görüntüsü ekranda gösterilebiliyor. Bu sistem, hem Apple CarPlay hem de Android Auto üzerinden ekran yansıtma özelliğini destekliyor.

Royale donanımıyla gelen deri kaplama

Levante Royale 21 inç’lik Anteo Staggered Antrasit jantlar, Ghibli ile Quattroporte Royale modelleri ise 21 inç’lik Titanium Antrasit jantlarla donatılıyor. Gümüş renkli fren kaliperler özel serinin ışıltısını tamamlıyor. Royale serisinin iç mekanı dokuma deri tekstilinin lüks ismi Zegna PELLE TESSUTA imzasını taşıyor. Koltuklardaki tek veya çift renkli Pieno Fiore deri döşemeler; hafifliği ve yumuşaklığıyla maksimum konfor sunuyor. İç mekanda dikkat çeken diğer özellikler arasında; Levante'de Metal Net, Ghibli'de Ebony (abanoz) ve Quattroporte'de Black Piano temalı parlak süslemeler, Bowers & Wilkins ses sistemi, elektrikli açılır cam tavan ve karartılmış camlar yer alıyor. Ayrıca her araç içerisinde, özel serinin imzası niteliğindeki “100 adedin biri” yazılı plaka bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:13:18,