Sözcü Plus Giriş

Yeni Nissan Micra’yı Renault geliştirecek ve üretecek!

Fransız otomotiv devi Renault ortaklığı bulunan Nissan'ın b segmenti otomobili Micra'yı yeni jenerasyonuyla birlikte geliştirecek ve üretecek. Bu sayede ittifak daha da güçlenecek ve maliyet açısından kârlı bir adım atılmış olacak.

14:05 -
Yeni Nissan Micra’yı Renault geliştirecek ve üretecek!

Japon otomotiv devi Nissan’ın İşletme Sorumlusu Ashwani Gupta hafta başında Fransız gazete Le Monde’ye yaptığı açıklamada, Micra’nın “lider-takipçi” stratejisinin bir örneği olduğunu belirtti.

AutoBlog’un haberine göre Renault’un Flins fabrikasında üretilen Micra’nın bu tesisteki üretimine 2024 yılında son verileceği belirtiliyor. Gupta, “Yeni jenerasyon Micra için Renault’u takip edeceğiz ve Renault’tan Micra modelimizi geliştirip, üretmesi için yardım isteyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Renault ve Nissan eski yöneticileri Carlos Ghosn’un masada bıraktığı kötü durumları ortadan temizlemek için yeni adımlar atıyor.  Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakının kurucusu Carlos Ghosn, Japonya’da gözaltına alındıktan sonra Lübnan’a kaçmış ve kendisine yönelik olan mali suçlamaları reddediyor.

İLGİLİ HABERRenault ve Nissan ortaklığı bozulmayacak!Renault ve Nissan ortaklığı bozulmayacak!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more