4 ay sonra sonra düğün için evden çıktı, virüs kaptı

Bütün uyarılara rağmen yine aynısı oldu... Ankara'da yaşayan 46 yaşındaki emekli Yavuz Yazıcı, eşinin kronik rahatsızlığı nedeniyle tam 4 ay boyunca kendisini korudu. Ancak Yazıcı, sadece 1 saatliğine katıldığı yeğeninin düğününde corona virüsü kaptı. "100 günü aşkın süre evde kaldım ama emeğim çöp oldu" diyen Yazıcı, kendisi ile birlikte, gelin ve damat da dahil, 100 kişinin testinin pozitif çıktığını söyledi.

4 ay sonra sonra düğün için evden çıktı, virüs kaptı

Eşinin kronik rahatsızlığı bulunan Yavuz Yazıcı, hem onu hem kendisini corona virüsünden korumak için salgının ülkede görüldüğü ilk günden itibaren yaklaşık 4 ay boyunca evinde izole oldu. Yazıcı, 11 Temmuz’da 1 saatliğine yeğeninin düğününe katıldı. Hediyesini takmasının ardından salondan ayrılan Yazıcı’da, düğünden bir süre sonra belirtiler ortaya çıkmaya başladı. Bunun üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan Yazıcı, hastanede ve evde yaklaşık 1 ay süren tedaviyle sağlığına kavuştu.

GELİN VE DAMAT DA DAHİL 100 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF

İyileşen Yavuz Yazıcı, eşinin birtakım kronik hastalıkları olduğunu, onu düşündüğü için pandeminin başından itibaren eşi ile birlikte hiç dışarı çıkmadıklarını söyledi.

Yazıcı sözlerine şöyle devam etti:
“Bu süreçte alışverişi bile arkadaşlarım yapıyordu. Ama ‘yeğenimin düğününe katılmazsam ayıp olur’ düşüncesiyle düğüne gittim. Sadece 1 saat kaldık, corona virüsüne yakalandık.

“ARA ARA MASKEMİ ÇIKARDIM”

Çok şükür, erken fark ettim ve yine kendimi karantina altına alarak eşime bulaştırmadım. Öğrendiğim anda çok üzüldüm ‘eşime bulaşır’ diye. 100 günü aşkın süre evde kaldım ama emeğim çöp oldu.

Düğünde sadece oturdum, halay bile çekmedim. Sadece hediyemi takmak için kalktım daha sonra da ayrıldım. Ara ara maskemi çıkardığımı hatırlıyorum.

Düğünde benimle birlikte gelin, damat ve 100 kişinin testi pozitif çıktı. Lütfen insanlar düğünlere katılmasın, cenazelere gitmesin. Düğünde hastalığa yakalanan ve hala yoğun bakımda tedavi gören akrabalarımız var” diye konuştu. (DHA)

Ankara Corona Covid-19 damat düğün emekli
Loading...