Sözcü Plus Giriş

Aşı için 45 günlük karantinaya girdiler

Corona virüsüne karşı sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, aşı için çalışmalara başladı. Ekibiyle birlikte 45 gün karantina altında çalışacağını duyuran Ovalı, risk nedeniyle bir hafta boyunca da tek başına çalışacak.

09:48 -

Corona virüsüne karşı tedavi ve aşı için çalışma yürütenlerden biri de Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı.  Çalışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Ovalı, görüntü ve fotoğraf paylaşıyor.

Prof. Ovalı ekibiyle birlikta 45 gün karantina altında kalacak. Foto: DHA

Ovalı, dün attığı tweet’te ekibiyle laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik” dedi.

Ovalı, “Bu günden itibaren Acıbadem’in bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz. Neden mi? Aşı üretimi için gerekli, herkesin kaçtığı Covid-19 virüsünden 10 milyar PFU üretmeye başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ovalı risk nedeniyle 1 hafta boyunca tek başına çalışacak. Foto: DHA

Çalışmalarla ilgili görüntü de paylaşan Ovalı, “Saat 23. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini  beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuç: Test tekrarı…” bilgisini verdi.

Ovalı risk nedeniyle bir hafta boyunca tek başına çalışacağını da belirtti. Ovalı’nın sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. (DHA)

İLGİLİ HABERProf. Dr. Ercüment Ovalı kimdir, kaç yaşında ve nereli?Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir, kaç yaşında ve nereli?

 

 

Son güncelleme: 10:15 04.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more