Balıkesir Valisi: Covid-19 vakaları 3 kat arttı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kent genelinde yeni tip corona virüsü (Covid-19) vakalarında 3 kat artışın yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşları tedbirlere uyma konusunda bir kez daha uyardı. Şıldak, yoğun bakım ve entübe servisindeki hasta sayılarında da artış olduğunu açıkladı.

Balıkesir Valisi: Covid-19 vakaları 3 kat arttı

Vali Hasan Şıldak, kent genelinde yeni tip corona virüsü vakalarında 3 kat artışın yaşandığına dikkat çekti. Covid-19 vakalarının en çok arttığı yerlerin kırsal mahalleler olduğunu söyleyen Vali Hasan Şıldak, 19 mahallenin tamamında 26 mahallede de konut bazında karantina uygulamasının yapıldığını, denetimlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

“İL GENELİNDE YÜZDE 40’LARA ÇIKTI”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak corona virüsü vaka, tedbir ve uyarı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Vali Şıldak kırsal bölgelerdeki artışa dikkat çektiği açıklamasında, “Kırsal mahallelerimizde covid-19 vakalarında ciddi artış var. Özellikle temaslılarda hastalanma oranı il genelinde yüzde 20'lerden yüzde 40'lara çıktı. Bu artış da bizi karantina uygulamasını devreye almamıza sebep oldu” diye konuştu.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak FOTO: İHA

“19 MAHALLEDE TAM KARANTİNA UYGULANIYOR”

İl genelinde 19 kırsal mahalle ile 26 konutta karantina uygulamasının yapıldığını ifade eden Vali Hasan Şıldak, “İlimizde vaka sayılarının yükselmesinin kurallara tam olarak uyulmamasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Bunun sebebine ayrıca hava koşullarının değişmesini de ilave edebiliriz. Şu anda ilimizde 19 kırsal mahallede tam olarak, 26 mahallemizde ise konut bazında karantina uygulaması yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“YOĞUN BAKIM VE ENTÜBE SAYILARI DA ARTTI”

İl genelindeki ağır hasta sayılarında da yükselişin bulunduğunu sözlerine ekleyen Vali Hasan Şıldak, “Vakaların artması nedeniyle hastanelerimizde tedavi gören kişi sayılarında da artışa neden oluyor. Yoğun bakım ve entübe servisindeki hasta sayılarımızda bir artış yaşandığı gerçeği var” diye konuştu. (İHA)

Prof. Dr. Metintaş: 700-900 arası vakayla Eskişehir'de ikinci dalganın pikini yapıyor İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Metintaş: 700-900 arası vakayla Eskişehir'de ikinci dalganın pikini yapıyor
Balıkesir Bilim Corona Covid-19 Eskişehir Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Osmangazi sosyal medya
Loading...