Corona virüsü için hazırlanan odaların görüntüleri ortaya çıktı!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona virüs salgını nedeniyle Türkiye'ye getirilenler karantina süreci başlatıldı. Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen 62 kişi, 14 gün boyunca kontrol altında tutulacak.

Corona virüsü için hazırlanan odaların görüntüleri ortaya çıktı!

Çin’de yeni tip Corona virüs salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentinde yaşayan 32 Türk, 6 Azerbaycan, 3 Gürcistan ve 1 Arnavutluk vatandaşı, dün akşam, ambulans uçağa çevrilen askeri kargo uçağı ile Ankara’ya getirildi.

Uçağın mürettebatı, teknik ekibi, sağlık personeli ve yolcular dahil olmak üzere toplam 62 kişi, 17 ambulansla Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

DHA

Hastalık belirtisi bulunmayan 62 kişi, özel olarak hazırlanan ve başka hasta bulunmayan hastanede 14 gün boyunca tek kişilik odalarda gözlem altında tutulacak.

DHA

Hastanede bulunan herkese tek kullanımlık malzemeler verilecek ve tüm atıklar ‘tıbbi atık’ olarak değerlendirilip, özel poşetlerle atılacak.

DHA

Ayrıca hastanede çalışan sağlık personeli de maske, dezenfekten, önlük, gözlük gibi malzemelerle emniyete alınacak.

HASTANE ODALARININ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI

Sağlık Bakanlığı’nca Çin’den Türkiye’ye gelenler için Ankara’da hazırlanan hastane odalarının görüntüleri paylaşıldı.

Görüntülerde, karantina altındaki Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alınan önlemler ve tek kişilik hasta odaları yer aldı. (DHA)

Corona virüsüne karşı bitkisel çözüm ortalığı karıştırdı! İlginizi Çekebilir Corona virüsüne karşı bitkisel çözüm ortalığı karıştırdı! Corona virüsü nedeniyle İstanbul'da maskeyle dolaşıyorlar! İlginizi Çekebilir Corona virüsü nedeniyle İstanbul'da maskeyle dolaşıyorlar! Corona virüsü salgınında son durum nedir? Corona virüsü aşısı var mı? İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınında son durum nedir? Corona virüsü aşısı var mı?
Ankara Arnavutluk Azerbaycan Bilim Çin Corona Dünya Gürcistan hastane istanbul Kadın Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye