Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da ‘corona virüsü tedbirsizliği’ boyut atladı

Diyarbakır'da corona virüsü vakaları endişe verici boyutlara çıkarken, vatandaşların tedbirsizliği 'pes' dedirtiyor. Diyarbakır'daki bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde corona virüsü tedavisi gören yakınlarına pencereden el salladıktan sonra meşrubat alıp yanlarına giderek bayramlarını kutladı. Burada corona virüsü kapan şahsın, yine akrabası olan 4 kişiye de virüsü bulaştırdığı öğrenildi.

Güncellenme: 13:55, 09/08/2020

Son günlerde vaka artışlarının baş gösterdiği kentlerin başında gelen Diyarbakır'da, tedbirsizliklere yeni bir boyut eklendi.

Kentte 11 gün önce korona virüs tespit edilen Halis B., Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavisi devam eden Halis B., ailesiyle bayramlaşamadı. Akrabaları kendisine sürpriz yaparak tedavi gördüğü hastanesinin önüne geldi. Tedbir amaçlı içeri girmeyen akrabaları, Halis B.'ye dışarıdan el sallayıp telefonla arayarak bayramlaştı.

AYNI AİLEDEN 5 KİŞİYE BULAŞTIRDI

Halis B.'nin akrabalarından A.İ. ise yakınına meşrubat götürmek için tedavi gördüğü katta çıkıp burada corona virüsü olan hastayla temas etti. Daha sonra aşağı inen A.İ., B.İ, S.İ, A.İ ve S.İ. ile temasta bulundu. Aile üyeleri, yüksek ateş, öksürük ve halsizlik şikayeti ile hastaneye başvurunca gerçek ortaya çıktı. Yapılan tetkikler sonucu aynı aileden 5 kişinin corona virüsüne yakalandığı tespit edildi.

Hastaların evde karantinaya alındığı öğrenilirken, filyason ekiplerinin hastaların kimlerle temas ettiklerini tespit etmek için çalışma yaptığı bildirildi. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:13:11,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more