Sözcü Plus Giriş

Kellik nasıl başlar? Kellik tedavisi nasıl yapılır?

Yaşlanma, hormonlardaki değişim, saç dökülmesine neden olan hastalıklar ve ailedeki kellik öyküsü gibi faktörlerin etken olduğu kellik nasıl başlar? Kellik tedavisi nasıl yapılır? Merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Sozcu.com.tr
09:57 -
Kellik nasıl başlar? Kellik tedavisi nasıl yapılır?

Saç dökülmesi, sadece saç derinizi veya tüm vücudunuzu etkileyebilir. Kalıtım, hormonal değişiklikler, tıbbi durumlar veya ilaçlar sonucu olabilir. Herkes saç dökülmesini yaşayabilir, ancak erkeklerde daha yaygındır. Peki, kellik nasıl başlar? Kellik tedavisi nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler haberimizde…

KELLİK HAKKINDA

Kellik tipik olarak kafa derinizden aşırı saç dökülmesi anlamına gelir. Kalıtsal saç dökülmesi yaşla birlikte en sık görülen kellik nedenidir. İnsanlar genellikle günde yaklaşık 100 saç kaybederler. Bu genellikle saç derisinin belirgin şekilde incelmesine neden olmaz, çünkü aynı anda yeni saçlar büyür. Saç dökülmesi ya da kellik bu döngü bozulduğunda meydana gelir.

KELLİK NASIL BAŞLAR?

Eğer saçlarınız, başınızın tepe bölümlerinden sürat ile dökülüyorsa, bu kelliğin başlangıç belirtisi olabilir. İncelen ve zayıflayan saçlar da kellik başlangıcı olarak kabul edilir. Genel olarak, saç dökülmesinde, yerine gelmeyen saç bölümlerinde hafif tüylenmeler gözlenir.

KELLİK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Bazı saç dökülmesi tipleri için etkili tedaviler mevcuttur. Saç dökülmesini tersine çevirebilir veya en azından daha fazla incelmeyi yavaşlatabilirsiniz. Düzensiz saç dökülmesi (saçkıran) gibi bazı durumlarda saçlar bir yıl içinde tedavi olmaksızın yeniden canlanabilir. Saç dökülmesine yönelik tedaviler arasında ilaçlar, saç büyümesini ve saç kaybını azaltmayı teşvik eden ameliyat yer alır.

İLGİLİ HABERSaç dökülmesi sebepleri nelerdir? Saç dökülmesi tedavisi…Saç dökülmesi sebepleri nelerdir? Saç dökülmesi tedavisi… İLGİLİ HABERSaç dökülmesi için bitkisel öneriler neler?Saç dökülmesi için bitkisel öneriler neler? İLGİLİ HABERSaç dökülmesi için hangi bölüme/doktora gidilir?Saç dökülmesi için hangi bölüme/doktora gidilir?
Son güncelleme: 09:59 08.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more