Sözcü Plus Giriş

Onkoloji servisinde yoğunluk!

İstanbul Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi laboratuvarında çıkan sorun sebebiyle onkoloji servisinde yoğunluk yaşandı. Dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından corona tehlikesine rağmen kemoterapi almak için hastaneye giden kanser hastaları laboratuvardan kan testi sonuçlarını alamadı. Devam eden sıkıntının sebebi ile ilgili hastalara henüz bir açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Damla GÜLER
14:55 -

Corona virüs pandemisi sebebiyle uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı bugün sona erdi. Sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından sokaklar yine doldu. Sokaklar ile birlikte hastanelerde de yoğunluk oluştu. En çok yoğunluk ise Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Onkoloji servisinde yaşandı.

“KİMSE BİR AÇIKLAMA YAPMIYOR”

Sabah saatlerinde kemoterapi almak için hasteneye gelen onlarca hasta kan testi sonuçlarını alamadı. Kan testi sonucunu almak için uzun süre bekleyen hastalara, “Laboratuvarda sıkıntı var” açıklaması yapıldı.

Kan vermek için sabah aç karnına hastaneye geldiklerini söyleyen bir hasta yakını, “Kimse bir açıklama yapmıyor. Bu insanlar kanser hastası, bağışıklıkları zaten düşük. Normal zamanda bile bu durumda olmaması gereken insanlar bir de pandemi sürecinde büyük risk altında. Hastane içi de bahçesi de kalabalık. Görevli yok. Kan vermek için aç karnına gelip saatlerdir burada bekleyen insanlar var” dedi.

Son güncelleme: 15:20 20.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more