Sağlık Bakanı Koca, il sağlık müdürlüklerine bayram talimatları verdi

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’na yönelik olarak il müdürlüklerine bayram talimatları verdi. Koca, 81 İl Sağlık Müdürü ile gerçekleştirdiği video konferans görüşmesinde, İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını da hatırlattı.

Sağlık Bakanı Koca, il sağlık müdürlüklerine bayram talimatları verdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'na yönelik hazırlıkları değerlendirmek üzere 81 İl Sağlık Müdürü ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda illerin mevcut durumu, vaka sayıları, artış veya düşüşün sebepleri, tanı ve tedavi kapasiteleri ile ihtiyaçlar değerlendirildi. Hastalığın tedavisine yönelik gelişmeler, ilaç kullanımı, izolasyon önlemleri ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de toplantıda masaya yatırıldı.

İL HIFZISIHHA KURULLARI KENDİ TEDBİRLERİNİ BELİRLEYEBİLİR

Bakan Koca, İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını hatırlattı ve bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle vaka artışının olduğu illerde kalabalıkların oluşmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Bakan Koca, corona virüsü hastalarının teşhis ve tedavisi başta olmak üzere bayram boyunca tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda il müdürlerine talimatlarını iletti. Bakan Koca, Bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını istedi.

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Bakan Koca'da sokağa çıkma yasağı açıklaması... İlginizi Çekebilir Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Bakan Koca'da sokağa çıkma yasağı açıklaması...
Corona kurban Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sokağa çıkma yasağı video konferans
Loading...