Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanı Koca’dan otobüs uyarısı

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşları corona virüsüne karşı uyardı.

Güncellenme: 23:13, 30/11/2020

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre bugün semptom gösteren 6 bin 514 hastayla beraber 31 bin 219 yeni vaka tespit edildi.

188 kişi yaşamını yitirirken 4 bin 485 kişi de sağlığına kavuştu.

BAKAN KOCA’DAN OTOBÜS UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından vatandaşlara corona virüsüne karşı tedbir çağrısı yaptı.

Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

* Tez canlı davranır, işimize yetişme telaşıyla kalabalık demeden otobüse binersek, işimize bir daha ulaşamayacağımız bir yolculuğa çıkabiliriz.

* Anlık bir ihmalin nelere yol açtığını görelim. Tedbir kişisel sağlığımızın güvencesi olduğu kadar toplumsal sorumluluğumuz da.

BAKANLIK YOĞUN BAKIM GÖRÜNTÜSÜYLE UYARDI

Sağlık Bakanlığı, artan vaka ve yoğun bakım doluluk oranlarına karşı yoğun bakım görüntüleriyle uyarıların yapıldığı kamu spotu yayınladı.

Kamu spotunda, “Başıma ne geldiyse bu tez canlılığımdan geldi. Bekle biraz daha, bin bomboş otobüse. 5 dakika kazanmak için sağlığımı kaybetmeyi nasıl göze aldım. Kim açacak şimdi dükkanı? İnşallah birkaç güne toparlanıp çıkarım. Ekmek teknemizi sahipsiz bıraktım” ifadeleri yer aldı.

İlginizi ÇekebilirErdoğan yeni corona virüsü yasaklarını açıkladıErdoğan yeni corona virüsü yasaklarını açıkladıİlginizi ÇekebilirSağlık Bakanlığı 30 Kasım corona virüsü verilerini açıkladı! Vefat sayısında rekor yaşandıSağlık Bakanlığı 30 Kasım corona virüsü verilerini açıkladı! Vefat sayısında rekor yaşandı
Yayınlanma Tarihi:22:33,