Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği için tarih verildi!

Corona virüsü sürecinde çok sayıda kişi kısa çalışma ödeneği alıyor. Hesaplarına ödemelerin yatacağı günü bekleyen vatandaşları sevindiren haber ise geçtiğimiz günlerde Bakan Selçuk'tan geldi, Ağustos ayına ilişkin kısa çalışma ödemelerinin yatırılacağı tarihi duyuruldu.

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği için tarih verildi!

Corona virüsü salgını nedeniyle olumsuz etkilen milyonlarca işçi ve işverene yardımcı olmak amacıyla İşsizlik Sigortası Fonu'ndan ödenen kısa çalışma ödeneği için asgari 450 gün prim yatırılmış olması ve son 60 gün içinde kesintisiz olarak prim ödemesi yapılmış olması gerekiyor. Kısa çalışma ödeneği almaya hak kazanan çalışanlar ise bu ay paraları erkenden alabilecek.

KISA ÇALIŞMA ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, 27 Temmuz’dan itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız” dedi.

(*) Maksimum alınabilecek kısa çalışma ücretleri

İBAN NUMARASI İŞKUR KAYIT VE GÜNCELLEME

İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız.” Sekmesine giriş yapın. Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın. Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız.
IBAN ekranına Girdiğiniz IBAN'a ait Bankamatik Kartınız yok ise ödeme gününden önce Bankanızdan kartınızı temin ediniz ki ödeme günü gişelere gitmek zorunda kalmayınız.

IBAN 26 karakterden oluşmalıdır. IBAN ‘TR' ile başlar ve sayılarla devam eder. Boşluk içermez. IBAN kaydetmek için aşağıdaki kutuyu doldurunuz ve ‘IBAN Kaydet' düğmesine basınız. IBAN silmek için ‘IBAN Sil' düğmesine basınız. Kayıtlı IBAN'ınız silinir.

aile banka Corona Haber
Loading...