Sözcü Plus Giriş

Sosyal yardım parasında 3. ödemeler yapılıyor! Sosyal yardım parası sorgu ve başvuru ekranı…

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. faz ödemelerine başlandığını ve başvurusu kabul edilen yaklaşık üç milyon kişiden 620 bin haneye ödeme yapıldığını bildirdi. Peki, pandemi sosyal destek sorgulama nasıl yapılır?

Güncellenme: 09:55, 09/06/2020
Sosyal yardım parasında 3. ödemeler yapılıyor! Sosyal yardım parası sorgu ve başvuru ekranı…

Sosyal yardım paralarında ilk iki fazın ardından 3. faz başvuru paraları da yatırılmaya başlandı. Sosyal yardım paralarının 3. faz başvuruları hesaplara yatmaya başlasa da başvurular devam ediyor. Peki sosyal yardım başvuru sonuçları nasıl sorgulanacak?

SOSYAL YARDIM 4.FAZ BAŞVURUSU OLACAK MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarla, 3. Faz için değerlendirme süreci ve başvuru kabulünün devam ettiğinin altını çizdi. Açıklamalardan sosyal yardımlarda 4. faz başvurularının henüz gündemde olmadığı ve sosyal yardım isteyenlerin 3. faza başvuru yapabileceği söylenebilir.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU EKRANI

Sosyal yardım parası başvurusu yapılacak mı? 1000 lira yardım ...

1000 TL'LİK SOSYAL YARDIM DETAYLARI

Türkiye’de corona virüsü ile birlikte pandemi sosyal destek yardımları da hayata geçirildi. 1000 TL nakdi olarak ödenen pandemi yardımları, üç faz olarak ödenecek. İlk iki faz ödemeleri, dernek ve vakıfların belirlediği ailelere ödenmiş, 3. faz için ise e-devlet üzerinden başvurular alınmıştı.

Bakan Selçuk, 3. fazda şimdiye kadar 620 bin kişiye ödemelerin yapıldığını açıkladı. Sosyal yardım ile ilgili sorgulamaları aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM SORGULAMA EKRANI