Türk Telekom’dan internet sorunu açıklaması: Google çöktü mü? Gmail ve YouTube neden açılmıyor?

İnternet ve araçları günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bugün Türk Telekom ve Google servislerinde yaşanan erişim sorunu milyonlarca kullanıcıyı etkiledi. Türk Telekom'dan konu ile ilgili açıklama geldi. Bazı servislerde internet erişimi yeniden sağlandı.

Türk Telekom’dan internet sorunu açıklaması: Google çöktü mü? Gmail ve YouTube neden açılmıyor?

Milyonlarca vatandaş gün içinde Google servislerini kullanamadı, Türk Telekom internet erişim sorununun siber saldırı nedeniyle yaşandığını açıkladı, Google’dan ise açıklama gelmedi. Bazı kullanıcılar YouTube, Gmail gibi Google servislerini hala kullanamıyor.

TÜRK TELEKOM’DAN İNTERNET ERİŞİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Türk Telekom'dan yapılan açıklama şu şekilde:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Loading...