ABD Hazine Bakanı Yellen: Kararı alkışla karşılıyorum

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Temsilciler Meclisi'nin, Başkan Joe Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketini onaylamasını alkışlayarak karşıladığını vurguladı.

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kararı alkışla karşılıyorum

ABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, Biden tarafından önerilen ve corona virüsüyle mücadelede kullanılacak 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi 212’ye karşı 219 oyla kabul edildi.

Yellen, Temsilciler Meclisi’nde onaylanan tasarının, “insanların bu salgının diğer tarafına geçmesini ve orada güçlü, büyüyen bir ekonomi tarafından karşılanmasını” sağlayacağını vurguladı.

Yellen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir ekonomist, ve bir Amerikalı olarak, Temsilciler Meclisi’nin, Amerikan Kurtarma Programı’nı onaylamış olmasını alkışlıyorum. Ekonomistler arasında geniş bir görüş birliği var: İnsanların, virüsün kontrol altına alınmasına kadar, sofralarına yiyecek ve başlarının üzerine bir çatı koyabilmeleri için yardıma gereksinimleri var. İşte bu program bunu yapacak” dedi.

Demokratların ağırlıklı olduğu Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen yardım paketi, oylanmak üzere Senato’ya gönderildi. DHA

ABD Başkanı Biden: Suudi Arabistan'dan hesap soracağız İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden: Suudi Arabistan'dan hesap soracağız ABD'de sosyal medyada uçurulan hisselere müdahale İlginizi Çekebilir ABD'de sosyal medyada uçurulan hisselere müdahale

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Amerika Amerika Birleşik Devletleri Corona Ekonomi Joe Biden sosyal medya Suudi Arabistan Twitter
Loading...