ABD’de coronanın yeni bir varyantı görüldü

Beyaz Saray corona virüsü salgınıyla görevli bir birimin raporuna göre, ABD'de coronanın yeni bir varyantı tespit edildi.

ABD’de coronanın yeni bir varyantı görüldü

NBC News’in yayınladığı rapora göre yeni varyant, Birleşik Krallık’ta görülen yeni mutasyona ek olarak Amerikalılar arasında yüzde 50 daha fazla yayılıyor.

Yeni varyanta ilişkin ciddi uyarıların yer aldığı raporda ayrıca, etkili maske kullanımının ve sosyal mesafenin sağlanamaması durumunda salgının daha kötü hale gelebileceği vurgulanıyor.

ABD’deki vaka sayılarında, ilkbahar ve yaz dönemine göre neredeyse iki katı artış yaşanmış durumda.

Worldometers’in verilerine göre, ABD’de son 24 saat içinde 205 bin 594 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 22 milyon 343 bin 801’e yükseldi. Ülkede ölü sayısı ise 2 bin 246 artarak 376 bin 459 oldu. ABD, corona virüsü salgınında en fazla vaka ve ölü sayısına sahip ülke konumunda.

Dünya Kongre'ye kilitlenmişken... ABD'de korkunç rekor: Bir günde 4 bini aşkın ölü İlginizi Çekebilir Dünya Kongre'ye kilitlenmişken... ABD'de korkunç rekor: Bir günde 4 bini aşkın ölü Corona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyor İlginizi Çekebilir Corona vakalarında kritik süreç 10 günün sonunda yaşanıyor Corona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyor İlginizi Çekebilir Corona virüsüne karşı romatizma ilacı formülü: Ölüm oranı yüzde 24 düşüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD beyaz Beyaz Saray Bilim Corona Dünya Maske Ölüm Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...