Sözcü Plus Giriş

ABD’de silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD’nin California kentindeki Santa Clara Valley Ulaşım Otoritesi (VTA) tesisine düzenlenen silahlı saldırıda saldırgan dahil olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:03, 26/05/2021

ABD'nin California eyaletine bağlı San Jose kentinde bulunan Santa Clara Valley Ulaşım Otoritesi (VTA) tesisine silahlı saldırı düzenlendi.

Santa Clara Şerif Yardımcısı Russell Davis, San Jose kentinde düzenlenen silahlı saldırıda biri saldırgan olmak üzere toplam 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırganın da ölen kişiler arasında olduğunu belirten Davis, yaralıların tedavi altında alındığını aktardı. Polis tarafından ise yerel halk bölgeden uzak durmaları konusunda uyarıldı.

San Jose Belediye Başkanı Sam Liccardo de yaptığı açıklamada, “Şehrimiz için korkunç bir gün. Aileler ve meslektaşlarımız için kalbimiz acıyor, çünkü pek çok kişinin sevdiklerini ve arkadaşlarının kaybını derinden hissettiğini biliyoruz. Şimdi kendimizi toplamamız, ne olduğunu anlamamız, yas tutmamız ve acı çekenlerin iyileşmesine yardım etmemiz gerek” dedi.

İlginizi ÇekebilirABD'den Putin-Biden görüşmesi ile ilgili kinayeli açıklamaABD'den Putin-Biden görüşmesi ile ilgili kinayeli açıklamaİlginizi ÇekebilirTürk kardeşlerin ABD'de corona vurgunu: Yardım fonundan 18.5 milyon TL aldılarTürk kardeşlerin ABD'de corona vurgunu: Yardım fonundan 18.5 milyon TL aldılar
Yayınlanma Tarihi:19:00,