Trump: Asla teslim olmayacağım

ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlık seçimlerinde hile olduğunu iddia ederek düzenlediği “Çalmayı Durdur” mitingi için destekçileri başkent Washington DC'de için bir araya geldi. Miting sırasında konuşma yapan Trump, "Asla teslim olmayacağım" dedi.

Trump: Asla teslim olmayacağım

ABD'de sona yaklaşılan seçim yarışında, ABD Başkanı Donald Trump seçimlerde hile yapıldığı iddialarını yineledi. ABD Kongresi yeni başkanı resmi olarak onaylamak için toplanırken, Trump destekçileri başkent Washington DC'de “Çalmayı Durdur” mitinginde bir araya geldi.

Yaklaşık 30 bin kişinin katılmasının beklendiği miting de konuşma yapan Trump, seçimlerin kendisinden çalındığını iddia etti.

Başkan Trump, “Asla pes etmeyeceğiz. Asla boyun eğmeyeceğiz. Asla teslim olmayacağım. Hırsızlık var ise kabul etme olmaz” ifadelerini kullandı. Kongrede bulunan Cumhuriyetçileri zayıflıkla suçlayan Trump, kendisine seçim yolsuzluğu ile savaşta destek vermedikleri için zavallı olduklarını belirtti.

Foto: İHA

Başkan Yardımcısı Mike Pence ile de görüştüğünü ifade eden Başkan Trump, Pence'in kongrede bugün oylanacak olan Joe Biden'ın Başkanlık onayını durdurabileceğini ifade etti.

Pence'in bunu yapmaya hakkı olduğunu belirten Trump, “Bizler ülkemizi korunmak, ülkemizi desteklemek, Anayasamızı desteklemek ve korumak zorundayız” dedi. Ancak Pence konum olarak Senato Başkanı olsa da Trump'ın iddia ettiği gibi bir yetkiye sahip bulunmuyor.

Foto: İHA

Kentte güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Şu ana kadar çıkan olaylarda 6 polis memuru yaralanırken, 10 kişi de gözaltına aldı. (İHA)

 

ABD'de tepki çeken Blake kararı... Sokaklar doldu taştı İlginizi Çekebilir ABD'de tepki çeken Blake kararı... Sokaklar doldu taştı ABD'yi alarma geçiren ses kaydı: Hedef bugün Kongre binası İlginizi Çekebilir ABD'yi alarma geçiren ses kaydı: Hedef bugün Kongre binası

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...